fbpx

AKRO STAR "wyskoczył" kolejne medale

Reprezentanci Klubu Sportowego „AKRO STAR” mają za sobą kolejne sukcesy. Nasi młodzi akrobaci rywalizowali tym razem w Chotomowie, gdzie 6-krotnie stawali na podium. Międzynarodowe zawody były również okazją do przygotowania swojej formy do zawodów w Starachowicach, które odbędą się w grudniu.

Już 3 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej na osiedlu Południe odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sportów Gimnastycznych START. Organizatorzy zapowiadają kilkugodzinną rywalizację z udziałem blisko 200 zawodników z całej Polski. W starachowickiej hali kibicom zaprezentują się zarówno reprezentanci AKRO STAR-u jak i wielu innych czołowych klubów. Zawodnicy rywalizować będą w skokach na ścieżce akrobatycznej.

akro star

Oficjalne otwarcie turnieju zaplanowano na godzinę 11.00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Sukcesy w Chotomowie

Zanim jednak rozpoczną się akrobatyczne emocje w Starachowicach spieszymy ze znakomitymi informacjami z zawodów w Chotomowie. Międzynarodowe zawody akrobatyczne zakończyły się bowiem sukcesem naszych reprezentantów. Nasi akrobaci 6-krotnie stanęli na podium mistrzowskim.


reklama


- Tegoroczna edycja zawodów w Chotomowie była wyjątkowa, ponieważ w rywalizacji udział wzięły kluby z Polski, Belgii i Ukrainy. Łącznie mieliśmy 292 startujących w klasach sportowych: II, III, Młodzieżowej i Pierwszym Kroku. Z naszego klubu wystartowało 13 reprezentantów. Nasi podopieczni zdobyli łącznie 6 medali – informują przedstawiciele starachowickiego klubu.

akro star 2

W klasie młodzieżowej skoków na ścieżce kobiet udział wzięło 70 zawodniczek z całego kraju. W tym gronie znalazło się 8 reprezentantek naszego klubu. Po skokach eliminacyjnych okazało się, iż pięć z nich awansowało do finałowej ósemki. Tym razem do finału nie awansowały Maja Piętak, Lena Głowacka oraz Maja Miernik. Pozostałe nasze reprezentantki stoczyły pasjonującą walkę o zwycięstwo.

akro66

Najlepsza w tej walce okazała się Amelia Sekuła, która zdobyła łącznie 59,898 punktów. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Aleksandra Pokrywka (strata 0,3 punktów), a trzeci stopień podium wywalczyła Gabriela Długosz (strata do zwyciężczyni 0,6 pkt).

Piąte miejsce wywalczyła Maja Mąkosa, a ósma była Maja Nurkowska.

W rywalizacji skoków kobiet Acro Basic wystąpiły 103 zawodniczki, a wśród nich czwórka zawodniczek Akro Staru. Nasze akrobatki w komplecie awansowały do finału zawodów.

Ostatecznie najlepsza okazała się Joanna Piętak wyprzedzając o 0,801 punktów Sandrę Stawiarską. Helena Kaczmarzyk była czwarta, a Eliza Szyszka ukończyła finałowe skoki na ósmej pozycji.

W klasie młodzieżowej skoków chłopców drugi był Dawid Venter.

- Kiedyś były tylko marzenia i wizja, teraz robimy pierwsze kroki w kierunku realizacji swoich planów i marzeń. To całe Nasze życie i wielka pasja, a nie po prostu praca czy zajęcia dodatkowe. To coś więcej...Wierzymy, że gwiazdy będą Nam sprzyjać, a jednocześnie robimy wszystko, żeby Nam sprzyjały. Dziękujemy za wsparcie i pomoc rodzicom dzieci. Dzieciom za wytrwałość i serce do tego pięknego sportu. Każdy z Was, jest o małą cząstkę siebie lepszy po każdym ciężkim treningu... Każdy z Was jest wart najlepszych rzeczy, żeby Wasze marzenia się spełniały, bo na nie ciężko wspólnie pracujemy. Jesteśmy z Was zawsze dumni! - ocenili występ swoich podopiecznych trenerzy Akro Staru.

Gratulujemy!

UMS

fot. FB Klaudia Sekuła, Stella Czerwińska

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media