fbpx

Gracze powalczą o olimpijską kwalifikację

Miłośnicy gier planszowych sygnowanych przez Instytut Pamięci Narodowej mają okazję powalczyć o tytuł najlepszego gracza w Polsce. Do wyboru jest sześć takich gier. Już w kwietniu przyszłego roku w Warszawie odbędzie się premierowa odsłona Olimpiady Gier Planszowych IPN. W grudniu w Kielcach odbędą się wojewódzkie kwalifikacje do tych rozgrywek. 

- Zapraszamy świętokrzyską młodzież szkolną i dorosłych do udziału w I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Kwalifikacje regionalne do finałowych rozgrywek odbędą się na „Przystanku Historia” w Kielcach w dniach 1-2 grudnia 2022 roku. Na zgłoszenia czekamy do 28 listopada – czytamy w oficjalnym komunikacie kieleckiej delegatury IPN.

Zanim jednak dojdzie do finału ogólnopolskiego chętni gracze powalczą o awans do olimpijskiej rywalizacji podczas lokalnych i regionalnych kwalifikacji.

Pierwszym etapem Olimpiady Gier Planszowych IPN są kwalifikacje wewnętrzne. Mogą zorganizować je szkoły, domy kultury, biblioteki, kluby planszówkowe oraz inne podmioty zainteresowane uczestnictwem w turnieju.

olimpiada gier planszowych ipn

Jak zorganizować kwalifikacje wewnętrzne?

- Organizację kwalifikacji należy zgłosić do koordynatora regionalnego Olimpiady – Jakuba Mularczyka (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696 826 381 wew. 103). W przypadku braku egzemplarzy gier w placówce, jest możliwość ich wypożyczenia z kieleckiej Delegatury IPN. Możliwa jest również wysyłką pocztą. W sprawie wypożyczenia należy kontaktować się z koordynatorem regionalnym – informują organizatorzy olimpiady.

Jak informuje kieleckie Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” gry są również dostępne online pod adresem: //gry.ipn.gov.pl/

gry3

- Kwalifikacje wewnętrzne pozwolą zapoznać się z proponowanymi w ramach Olimpiady planszówkami i wybrać najlepszych uczestników do udziału w etapie regionalnym. W trakcie turnieju organizatorzy przedsięwzięcia będą również tłumaczyli zasady gier, więc ich znajomość nie jest obowiązkowa – czytamy w regulaminie kwalifikacji.

Zgłoszenia graczy do drugiego etapu (kwalifikacji regionalnych), które odbędą się w Kielcach, należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej //olimpiadagier.org/ w zakładce „Zgłoszenie”.

Każda szkoła czy inna placówka może zgłosić dowolną liczbę reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach. Organizatorzy zastrzegają jednak, iż jedna osoba może być zgłoszona tylko do jednej gry. Podczas rozgrywek na kieleckim „Przystanku Historia” niepełnoletni uczestnicy muszą mieć opiekuna.

 

Gry do wyboru:

gry

ZnajZnak

drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007-2012),


reklama


 

Miś Wojtek

drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007-2012),

 

Bitwa Warszawska

gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

 

ORP Orzeł

gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

 

Gwiaździsta Eskadra (303, 111 i 7)

drużyny po trzech graczy w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

 

Niepodległa

drużyny po czterech graczy w wieku od 14 lat (od rocznika 2008), bez limitu wieku

 

Wszystkie rozgrywki odbędą się bez podziału na grupy wiekowe. Najlepsi gracze wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2023 roku.

Regionalny etap olimpiady patronatem honorowym objął Wojewoda Świętokrzyski.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media