fbpx

Plejada na medal

Sukcesem tancerzy ze starachowickiego Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada” zakończył się ich udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej „Viverso”. Podopieczni Alicji Andrzykowskiej wytańczyli w Kielcach trzecie miejsce w kategorii „Taniec współczesny – Show Dance – Formacje 16-26 lat – open”.

- Jesteśmy dumni z naszych tancerzy! Serdecznie gratulujemy i prosimy o więcej! - podsumowali występ swoich tancerzy pracownicy starachowickiego Parku Kultury.

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej VIVERSO odbywała się w ubiegły weekend w kieleckiej hali sportowej przy ulicy Krakowskiej. Festiwal składał się z dwóch części konkursowych: tanecznej i cyrkowej. Wydarzenie było niezwykłym widowiskiem, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt solistów, duetów, a także grup i formacji tanecznych z całej Polski.

viverso2

W rywalizacji tanecznej organizatorzy przewidzieli kilka kategorii wiekowych, a występujący soliści, duety, formacje oraz grupy mieli na wykorzystanie swojej artystycznej prezentacji czas od 2 do 4 minut. Tańczono w następujących dyscyplinach: taniec jazzowy, taniec współczesny, show dance, inscenizacja taneczna widowisko czy art dance i inne formy tańca, jak hip hop, zespoły tańca ludowego, towarzyskiego, tańców karaibskich oraz disco dance.


reklama


Z kolei konkurs grup cyrkowych został rozegrany bez podziału na kategorie wiekowej. W tej konkurencji organizatorzy przewidzieli walkę o tytuł najlepszych w żonglerce, ekwilibrystyce oraz akrobatyce i gimnastyce. W konkursie uczestnicy mogli zmierzyć się również w innych formach cyrkowych.

Każdy uczestnik kieleckiego festiwalu otrzymał pamiątkowy dyplom, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymywali medale lub puchary.

viverso

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media