fbpx

Uczniowie ZSZ nr 2 zebrali ponad 20 litrów krwi!

Szlachetna akcja ze świetnymi rezultatami! Zebraniem ponad 21 litrów krwi zakończyła się akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

W miniony wtorek w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi.

Krew to najcenniejszy dar, który człowiek może podarować drugiemu człowiekowi. Nie można jej wyprodukować syntetycznie, jedyną jej „fabryką" jest ludzki organizm. - pisali na swoim profilu na Facebooku organizatorzy akcji.


reklama


Świadomi wagi przedsięwzięcia byli uczniowie placówki, którzy chętnie włączyli się w pomoc. Wielu z nich wzięło udział w akcji po raz pierwszy. W sumie w przedsięwzięcie zaangażowało się 70 uczniów, krew oddało 48 osób. Dzięki temu udało się pozyskać 21,6 litra krwi (po 450 ml każdy uczestnik).

Słodki poczęstunek uczestnikom akcji zapewnił Świętokrzyski Oddział Rejonowy PCK w Kielcach, wspólnie z Radą Rodziców szkoły oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, którego pracownicy, jak zawsze, profesjonalnie pobierali krew.

Jak czytamy na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża "W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie." Zachęcamy do śledzenia na bieżąco strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o zapotrzebowaniu na krew i możliwościach jej oddania.


reklama


 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media