fbpx

MAN Bus Starachowice chce znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązania dla swojej Załogi

Fot. Fabryka MAN Bus w Starachowicach Fot. Fabryka MAN Bus w Starachowicach

W piątek otrzymaliśmy informację prasową z działu komunikacji wewnętrznej MAN Bus Starachowice dot. aktualnej sytuacji w firmie. Poniżej prezentujemy pełną treść.

W nawiązaniu do oświadczenia opublikowanego w dniu 10 listopada przez Zarząd MAN Truck & Bus SE dotyczącego redukcji wolumenu z 12 na 8 jednostek autobusowych i związanej z tym redukcji Załogi w MAN Bus Starachowice, pragniemy poinformować, że obecnie pracujemy nad tym, by znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązania dla naszej Załogi.

Świadomi naszej odpowiedzialności społecznej aktywnie poszukujemy możliwości zatrudnienia dla naszych Pracowników. Trwają szczegółowe rozmowy z firmą PKC, MAN Niepołomice i MAN Banovce. Konsultujemy się z firmami, które rekrutują osoby na stanowiska pracy powiązane ze specjalnościami naszych Pracowników m.in Zeszuta sp. z o.o. z Radomia, Agroplastmet Rutkowski Sp.J. z Kunowa, oraz z wieloma innymi przedsiębiorstwami z całej Polski. Tworzymy również bazę firm, z którymi będziemy kontaktować się w perspektywie dalszej współpracy.


reklama


W najbliższy poniedziałek, 21 listopada, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Związków Zawodowych. Zależy nam na tym, by podczas tych rozmów znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla firmy i Pracowników.

Na dzień 23 listopada zaplanowane jest spotkanie Zarządu MAN Bus ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Pracy w Starachowicach. Celem spotkania jest omówienie obecnej sytuacji i obranie wspólnego kierunku działań wspierających.

Będziemy informować opinię publiczną o dalszym przebiegu wydarzeń.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media