fbpx

Urodziny Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego świętuje swoje 30. urodziny. Uroczystości jubileuszowe były okazją do wspomnień, podziękowań i gratulacji.

- To już 30 lat nasza szkoła jest obecna w życiu Starachowic. Jest obecna w życiu kolejnych pokoleń młodych mieszkańców, wnosi w ich życie fundamentalne zasady społeczne i moralne. Jest szkołą patriotyzmu i odpowiedzialności, zaradności i dzielności, nowoczesności, ofiarności, dobra wspólnego i służby na rzecz środowiska – podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 Sławomir Rymarczyk.

- Trzynastka to przede wszystkim wyjątkowi ludzie: uczniowie i ich rodzice, koleżanki i koledzy z pracy, no i oczywiście szef. To oni sprawili, że od razu poczułam się częścią tej szkolnej rodziny. Jak przystało na trzydziestolatkę nadal jest piękna i atrakcyjna, ma plany, marzenia, które chce zrealizować – dodaje wicedyrektor szkoły Wioletta Miller-Stępień.

- W dzisiejszym niezwykle ważnym dniu gratulujemy i dziękujemy. Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 13, uczniom, nauczycielom, ale także rodzicom za tworzenie tej wspaniałej społeczności. A my cieszymy się, że z tą społecznością możemy na co dzień współpracować. Dzięki tej współpracy możemy zmieniać zarówno otoczenie szkoły, sam budynek szkoły, ale również jego wnętrze. Współpraca z Państwem jest dla Nas samą przyjemnością. Życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy i wszystkiego dobrego zarówno w roku szkolnym jak i poza nim – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek na uroczystościach jubileuszowych Szkoły Podstawowej nr 13.

Prezydent Miasta wspólnie ze swoimi zastępcami: Elżbietą Gralec oraz Marcinem Gołębiowski wręczył również urodzinowy upominek.

- To prezent zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem – zapewnili przedstawiciele władz miasta.

- Drukarka laserowa kolorowa bardzo dobrej jakości. Dziękujemy – odpowiedział dyrektor „trzynastki”, który przywitał w tym dniu zaproszonych gości wspólnie ze swoją zastępczynią Wiolettą Miller Stępień.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień historii szkoły, byłych dyrektorów oraz nauczycieli, a także pochwalenia się osiągnięciami placówki.

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego to najmłodsza placówka oświatowa w naszym mieście. Szkoła na osiedlu Południe to jednocześnie największa starachowicka szkoła.

Piątkowe obchody jubileuszu 30-lecia rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolejnymi punktami uroczystości był apel okolicznościowy zatytułowany „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Nie mogło oczywiście zabraknąć hymnu, pocztu sztandarowego oraz części artystycznej.

- Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna stwarza możliwości harmonijnego rozwoju każdego ucznia. Głównym zadaniem naszej szkoły jest zapewnienie dzieciom opieki i stworzenie życzliwego klimatu, dla wszechstronnego rozwoju w bezpiecznym, przyjaznym i zdrowym środowisku, w poczuciu więzi z rodziną. Trzynastka to szkoła, która dobrze uczy każdego ucznia, ocenia sprawiedliwie, uczy myśleć i rozumieć świat, rozwija społecznie, uczy wrażliwości, tworzy dobry klimat oraz przygotowuje do przyszłości. Trzynastka to po prostu szkoła z klasą – tak brzmi misja starachowickiej Szkoły Podstawowej nr 13.

Starachowicka „trzynastka” to szkoła, która na każdym kroku stara się dbać o swoich uczniów.

- Chcemy, by szkoła była dla dzieci ich drugim domem. Otaczamy swoich uczniów życzliwością opieką. Tworzymy bezpieczną atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości. Pomagamy wkraczać w fascynujący świat wiedzy. Realizujemy działania zmierzające do indywidualizacji rozwoju każdego dziecka nauczyciele podejmują wspólnie z rodzicami. Kładziemy nacisk na rozwijanie twórczego myślenia, wyrabianie analitycznego podejścia do otaczającej rzeczywistości, opanowanie języka angielskiego, umiejętność posługiwania się komputerem i korzystania z Internetu oraz umożliwianie uczniom prezentacji swojej wiedzy i umiejętności – zapewnia kadra pedagogiczna szkoły.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w szkole może realizować swoje pasje oraz zainteresowania.

- Wszystkim uczniom zapewniamy wysoki poziom nauczania, a szkolne zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej. Zapewniamy naukę informatyki od klasy pierwszej, a także naukę języka angielskiego. Dodatkowo każdy uczeń może uczestniczyć w różnych kołach zainteresowań. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się na hali sportowej, a w grafiku zajęć jest również miejsce na zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne. Dzieci mają również zapewnioną opiekę nad dziećmi w szkolnej świetlicy i mogą korzystać z bogatego zbioru bibliotecznego. Uczniowie mają zapewnioną systematyczną pomoc pedagoga i opiekę logopedyczną. Oferta szkoły to nie tylko nauka. To również szeroki program imprez klasowych i szkolnych, bogata oferta imprez sportowo-rekreacyjnych, a także możliwość wyjazdu na wycieczki turystyczno-krajoznawcze, Zielone Szkoły, biwaki, wyjazdy do kina i teatru.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media