fbpx

Nowe drzewa i krzywy miododajne w Mircu

Nowe drzewa i krzywy miododajne w Mircu Nowe drzewa i krzywy miododajne w Mircu

Kolejne drzewa i krzewy miododajne rosną w okolicy parku podworskiego w Mircu i prowadzącej do niego ścieżki.

Ponad 70 sadzonek drzew i krzewów miododajnych trafiło na początku listopada do gminy Mirzec. To efekt realizacji umowy podpisanej przez wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna z marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim oraz Markiem Jońcą członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Urząd Marszałkowski przekazał gminie sadzonki drzew i krzewów miododajnych. Sadzonki drzew i krzewów zostały zasadzone w sąsiedztwie ścieżki, która prowadzi do parku podworskiego w Mircu oraz w okolicy parku. Posadzono 5 klonów jaworów, 10 klonów pospolitych, 5 śliw wiśniowych, 3 śnieguliczki białe, 22 irgi błyszczące, 8 tawuł szarych oraz 18 tawuł japońskich. Do obowiązków pracowników Urzędu Gminy w Mircu będzie należała także ochrona sadzonek przed szkodnikami i zwierzyną oraz właściwa pielęgnacja.

Gmina Mirzec bierze udział w akacji sadzenia drzew i krzewów miododajnych po raz drugi. Pozyskane wówczas sadzonki rosną w sąsiedztwie parkingu w centrum Mirca i przy alejce prowadzącej do parku podworskiego.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media