fbpx

Wojskowa Giełda Pracy w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 (zdjęcia)

W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbywa się giełda pracy dla wszystkich miłośników militariów. Przy okazji wydarzenia starosta poinformował o planach utworzenia w naszym mieście jednostki wojskowej. 

W szczególności jest ona dedykowana osobom, które najbliższą przyszłość chcą wiązać z wojskiem. Jej organizatorem oprócz wspomnianej placówki oświatowej są: Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Targi są skierowane do osób bezrobotnych i pełnoletnich uczniów szkół średnich, którzy swoje zainteresowania i pasje wiążą z Wojskiem Polskim.

Przy okazji wydarzenia starosta starachowicki poinformował o planach utworzenia w naszym mieście jednostki wojskowej.

- Podjęliśmy wspólnie z Prezydentem Miasta działania, aby utworzyć w Starachowicach jednostkę wojskową. Nie określiliśmy jakiegoś konkretnego typu jednostki. Liczymy na rozważenie naszej propozycji przez Ministra Obrony Narodowej i podjęcie stosownej decyzji. Uważamy jednak, że Starachowice mają ważne położenie geograficzne, a także mają potencjał do tego, aby taka jednostka w naszym mieście powstała. Wskazaliśmy informację do ministerstwa wskazując kilkanaście działek z potencjalną lokalizacją takiej jednostki i czekamy na ostateczną decyzję - powiedział Piotr Ambroszczyk, starosta starachowicki podczas wtorkowej giełdy pracy.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media