fbpx

Prace na ulicy Kopalnianej w Starachowicach zakończone (zdjęcia)

Prace na ulicy Kopalnianej w Starachowicach zakończone (zdjęcia) Prace na ulicy Kopalnianej w Starachowicach zakończone (zdjęcia)

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej przy ulicach Kopalnianej i Złotej. Nowa ścieżka rowerowa wzbogaci starachowicką sieć ścieżek rowerowych ułatwiających komunikację dla miłośników „dwóch kółek” w naszym mieście.

- Miło mi poinformować, iż zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Kopalnianej i budową w ciągu tej ulicy dwukierunkowego traktu prowadzącego od Ronda Solidarności aż do skrzyżowania z ulicą Leśną. Serdecznie dziękuję Wykonawcy prac za realizację tego zadania. Przepraszam jednocześnie mieszkańców, którzy musieli liczyć się z utrudnieniami w trakcie realizacji inwestycji. Dziękuję radnym za współpracę przy tworzeniu niezbędnego budżetu zadaniowego – powiedział Prezydent Miasta Starachowice podczas poniedziałkowej konferencji podsumowującej realizację zadania przy ulicy Kopalnianej.

Wykonawcą prac związanych z budową ścieżki rowerowej była firma TRAKT S.A z siedzibą w Szczukowskich Górkach. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła około 1,7 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków europejskich na realizację tej inwestycji wynosiło 85 % (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020), kolejne 10 % to środki pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto dołożyło do tej inwestycji jedynie 5 % wartości całego zadania.

- Miasto dołożyło zaledwie 5 % wkładu własnego na realizację tej inwestycji z gminnego budżetu. Środki zostały przeznaczone na zaprojektowanie i budowę drogi, która ma duże znaczenie dla komunikacji w naszym mieście – zapewniał Prezydent Miasta Starachowice.

Dla bezpieczeństwa dzieci i mieszkańców

Wybudowana droga w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przemieszczających się w tym miejscu do swoich szkół. To właśnie przez ulicę Kopalnianą prowadzi droga do szkoły uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

- Chcemy zapewnić bezpieczny dostęp do naszych placówek oświatowych, ale również chcemy umożliwić mieszkańcom naszego miasta dojazd rowerem nie tylko do szkoły, ale również pracy. Powstanie ścieżki rowerowej na ulicy Kopalnianej w znaczący sposób wzbogaci sieć rowerową na terenie naszego miasta – powiedział prezydent Materek.

Zadanie inwestycyjne zostało już zgłoszone do odbioru, a prace odbiorowe rozpoczną się już w najbliższą środę (23 listopada). W ramach inwestycji wykonano ulicę o długości około 560 mb wraz z chodnikami, ścieżką rowerową oraz zatoką postojową. Zadanie polegało ponadto na przestawieniu kolidujących ze ścieżką rowerową słupów oświetleniowych. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, a także przestawiono część ogrodzeń przy SP 11 i SP 12.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Kopalnianej jest dwukierunkowa i przebiega od Ronda Solidarności po prawej stronie ulicy wzdłuż SP 12, następnie w rejonie ul. Złotej ścieżka przechodzi na lewą stronę, aby na wysokości ulicy Granicznej wrócić na prawą stronę ulicy Kopalnianej.

Zgodnie z projektem zostały wykonane miejsca postojowe wzdłuż pawilonów przy ul. Kopalnianej (zatoczka, która umożliwi równoległe do ul. Kopalnianej zaparkowanie samochodu), a wzdłuż miejsc postojowych powstał chodnik.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media