fbpx

Przygotowani na sezon grzewczy

 Prezes Zakładu Energetyki Cieplnej zapowiada, iż miejska spółka jest przygotowana na najbliższy sezon grzewczy. Na terenie obu miejskich ciepłowni spółka ma już zmagazynowane ponad 19 tysięcy ton miału węglowego, a w grudniu ma pojawić się kolejna dostawa opału.

Zbliża się sezon grzewczy 2022/2023 – sezon, w którym do spalania powraca miał węglowy. Kryzys energetyczny spowodował zniesienie obowiązującego od dwóch lat zakazu sprzedaży i spalania miału węglowego. Ta decyzja ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polaków. Mieszkańcy Starachowic mogą przygotowywać się do zimy w spokoju.

dsc 0882

- Otrzymujemy zapytania od mieszkańców dotyczące zabezpieczenia miału węglowego na najbliższy sezon grzewczy. Muszę wszystkich uspokoić. Na obu ciepłowniach miejskich już mamy obecnie ponad 19 tysięcy ton miału węglowego, a więc tyle ile potrzebujemy na cały sezon grzewczy zimowy. Warto podkreślić, iż ta ilość zapewnia nam bezpieczeństwo również na ponad połowę sezonu letniego przyszłego roku, a to nie koniec naszych zapasów – zapewnia prezes Marcin Pocheć.

Prezes ZEC Marcin Pocheć zapowiada, iż w grudniu spodziewamy się jeszcze dwóch dostaw miału. Będą to prawdopodobnie dwa „pociągi” – każdy po 2400 ton miału węglowego.

- Będziemy mieli wówczas zapewniony praktycznie opał aż do kolejnego sezonu. Jest to niebywałe istotne w obecnych czasach gdy słyszy się tak wiele o problemach z tym związanymi – dodaje prezes ZEC-u.

- Miał cieszył się dużą popularnością wśród właścicieli gospodarstw domowych i firm ciepłowniczych. To stosunkowo tani środek grzewczy o dobrej wartości opałowej, a możliwość zmieszania go z węglem o grubszym uziarnieniu pozwala dodatkowo na podniesienie kaloryczności opału i zapewnienie optymalnego stosunku jakości do ceny – poinformowała Polska Grupa Górnicza w oficjalnym komunikacie dotyczącym zniesienia wspomnianego zakazu.

dsc 0870


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media