fbpx

Budowa hali przy SP6 ruszyła

Rozpoczęły się pierwsze prace ziemne związane z budową hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 6. Na plac budowy wjechał już ciężki sprzęt, a otoczenie szkoły zaczęło się zmieniać. Niedługo w miejscu gdzie można zobaczyć wykopy stanie nowoczesny obiekt, który będzie służył zarówno uczniom jak i nauczycielom.

- To kolejny etap rozbudowy infrastruktury sportowej w naszych szkołach. Zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej jest ważnym zadaniem, szczególnie teraz, po wielu miesiącach nauki zdalnej. Jestem przekonany, że nowoczesna hala będzie dobrze wykorzystana przez uczniów i nauczycieli - przekonuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

sp63

W ramach inwestycji planowana jest budowa hali o sportowej o wymiarach blisko 35x20 metrów wraz z pełnym zapleczem. W jego skład wchodzi magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie dla trenera, dwie szatnie i umywalnie, a także pomieszczenia wc przeznaczone dla trenerów, a także dla osób niepełnosprawnych i ogólnodostępny sanitariat.

Szczególny komfort ma zapewnić budowa szatni i łazienek. Nową halę sportową z obecnym budynkiem szkoły ma połączyć specjalny łącznik. Dodatkowo zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku.

- Projektuje się rozbudowę istniejącego budynku szkoły o salę gimnastyczną. Budynek sali połączony będzie z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Obiekt będzie pełnił funkcję użyteczności publicznej – oświaty. Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej Nr 6, polegać będzie na dobudowie sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, szatni i sal lekcyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i instalacjami wewnętrznymi. Projektuje się przebudowę istniejącego budynku szkoły w celu zespolenia go z budynkiem projektowanym poprzez łącznik. Ponadto projektuje się dostosowanie obecnej części mieszkalnej do funkcji dydaktycznej oraz zmianę sposobu użytkowania kilku pomieszczeń - czytamy w szczegółowym opisie technicznym zapytania.

W części istniejącej na parterze zostaną wydzielone dwie mniejsze salki lekcyjne, księgowość, sekretariat oraz gabinet dyrektora. Powiększeniu ulegnie też toaleta dla personelu. Do wyburzenia została przeznaczona klatka schodowa prowadząca do części mieszkalnej. Na I piętrze została zaprojektowana biblioteka oraz salka lekcyjna. Dobudowywana sala gimnastyczna będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze zlokalizowana będzie sala sportowa wraz z zapleczem sanitarnym, magazyn sportowy, kotłownia, toalety ogólnodostępne oraz hol. Na pierwszym piętrze zaprojektowano sale lekcyjne.

sp6 2


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media