fbpx

Osiedle "Leśna Enklawa" zaprasza na dni otwarte (zdjęcia)

Od ponad roku trwa budowa "Leśnej Enklawy". To nowa inwestycja na mapie Starachowic, która powstaje w otoczeniu pięknego lasu. Niebawem będzie można podziwiać pierwsze efekty prowadzonych prac.

Informację o zbliżającym się zakończeniu I etapu prac przekazali podczas konferencji prasowej inwestorzy ze spółki AKSA Development - Krzysztof Rogoziński oraz Sławomir Grudniewski. Na spotkaniu obecny był także Prezydent Starachowic Marek Materek.

Inwestorzy mają ponad 20 lat doświadczenia w budownictwie. Zrealizowali już kilka projektów deweloperskich w miastach w całej Polsce - m.in. w Radomiu, Łodzi i Piastowie. O rozpoczęciu inwestycji w Starachowicach przesądziły duże potrzeby mieszkaniowe w naszym mieście, a także niezwykle ciekawa lokalizacja nieruchomości.

Wykonawcą projektu osiedla jest Kieleckie Biuro Projektowe. W sumie powstanie 180 mieszkań z taką samą ilością miejsc parkingowych i komórek lokatorskich. To kameralne a zarazem nowoczesne budynki, wyróżniające się wyjątkową architekturą, które pod względem funkcjonalnym są podzielone na pół-poziomy na poszczególnych kondygnacjach. W ramach inwestycji wykonano nowe sieci wodne i kanalizacyjne, a także sieć energetyczną, gazową i światłowodową. Po zakończeniu pierwszego etapu prac do użytku gotowe będzie 60 mieszkań. W kolejnym etapie powstać ma pierwsza w mieście stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

"Od samego początku kibicowałem, aby ta inwestycja doszła do skutku.Ten teren przez ostatnie kilkadziesiąt lat przypominał betonową enklawę w środku lasu. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali skargi do Urzędu Miasta o zaśmiecanie terenu i zakłócenia spokoju. Dzięki temu, że inwestorzy zakupili ten teren i zadbali o jego otoczenie, w tej chwili powstaje tutaj przepiękne osiedle w naturalnym otoczeniu." - mówił podczas konferencji Prezydent Marek Materek.

Warto dodać, że w ostatnim czasie miasto zakończyło prace przy przebudowie ulicy Kopalnianej na odcinku od Ronda Solidarności do Ronda łączącego ulice Kopalnianą i Leśną. Trwa projektowanie dalszego odcinka ulicy Kopalnianej, który prowadzi do "Leśnej Enklawy" - osiedle będzie więc dobrze skomunikowane z miastem. Dodatkowym atutem inwestycji jest dostęp do szkół, sklepów i miejskich atrakcji przy jednoczesnym oddaleniu od zgiełku miasta.

Wszystkich zainteresowanych powstającą inwestycją zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych przez inwestorów Dniach Otwartych. Odbędą się one 2 i 3 grudnia w godzinach 11:00-16:00. Będzie można zobaczyć efekty ponad rocznej pracy i dopytać o wszelkie szczegóły związane z inwestycją. Ponadto wszyscy zainteresowani nowymi mieszkaniami mogą zgłosić się do Biura Sprzedaży zlokalizowanego przy ulicy Piłsudskiego 16.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media