fbpx

Polecamy

Starachowice na 1. miejscu Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej (zdjęcia)

Wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zwyciężyły Starachowice. To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta, zwłaszcza że o nagrodę rywalizowało 881 podmiotów.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania miast i gmin pod kątem zrównoważonego rozwoju, czyli działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

W zestawieniu pod uwagę brane są wszystkie miasta i gminy w Polsce z wyjątkiem Warszawy, a źródłem danych jest Główny Urząd Statystyczny. Ocenie podlegają także informacje podawane przez samorządy w e-ankiecie. Laureaci wybierani są na podstawie ilości punktów uzyskanych w każdym z czterech obszarów - finanse i rozwój (maksymalnie 30 pkt). dbałość o mieszkańców (do 38 pkt.), czyste środowisko (do 29 pkt). i obszar wspierający - jakość zarządzania (10 pkt).

Liderzy Rankingu Samorządów są wyłaniani w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. To właśnie w drugiej z nich nasze miasto zdobyło najwyższe noty.
Radością spowodowaną wyróżnieniem podzielił się Prezydent Starachowic Marek Materek.

„Serdecznie dziękuję wszystkim współpracownikom. Serdecznie dziękuję Państwu – za codzienne wsparcie, które otrzymuje. Ono zostało nagrodzone przez kapitułę. To dla mnie ogromne wyróżnienie i ogromny zaszczyt. Dedykuje go Wam, sympatykom Starachowic.” – mówił w krótkim video nagranym po odebraniu nagrody.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media