fbpx

Polecamy

Inwestycyjny objazd miasta (zdjęcia)

Członkowie Starachowickiej Rady Seniorów wyruszyli w poniedziałkowy poranek na inwestycyjny objazd miasta, by zwiedzić i ocenić najważniejsze lokalne inwestycje drogowe, mieszkaniowe i społeczne. Zwieńczeniem inwestycyjnej wycieczki był udział seniorów w konferencji prasowej dotyczącej odbioru kolejnej ścieżki rowerowej w naszym mieście.

Kilka minut po godzinie 9-ej kilkunastoosobowa grupa seniorów wyruszyła w inwestycyjny objazd miasta. Za swoich przewodników nasi seniorzy mieli Zastępcę Prezydenta Miasta do spraw społecznych Marcina Gołębiowskiego oraz zastępcę kierownika Referatu Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego Mateusza Bidzińskiego. Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zaproponowali seniorom w tym dniu zwiedzanie kilkunastu inwestycji.

DSC 0019

- Moim założeniem tej wycieczki było pokazanie inwestycji miejskich realizowanych przy wsparciu funduszy unijnych i środków zewnętrznych. Po dzisiejszym objeździe inwestycji mamy znakomitą orientację w tych przedsięwzięciach. Wiemy, gdzie jako miasto sięgamy po dofinansowanie i jakie to są środki – powiedział Mirosław Głuchowski, przewodniczący Starachowickiej Rady Seniorów na zakończenie wycieczki.

DSC 0032

Nasi seniorzy objazd inwestycji rozpoczęli od ulicy Kościelnej, gdzie trwa budowa budynku mieszkalnego. W nowym budynku powstanie około 100 mieszkań komunalnych dla Starachowiczan, którzy obecnie mieszkają w różnych częściach miasta. Ich obecne domy zostaną w przyszłości wyburzone, a oni trafią do nowoczesnych lokali mieszkalnych. Planowo prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku.

DSC 0049

Kolejnym punktem wycieczki była ulica Słoneczna, gdzie trwają prace remontowe oraz ulica Kopalniana, gdzie z kolei się one już zakończyły.

- Inwestycje, które dziś obejrzeliśmy dały nam obraz tego, co się dzieje w mieście. Taka wycieczka uczy, a my dziś zdobyliśmy bardzo dużo wiedzy na temat realizacji inwestycji w naszym mieście. Jestem przekonany, że inwestycje realizowane obecnie w mieście będą służyć mieszkańcom i to nie tylko jednemu pokoleniu – przyznaje Mirosław Głuchowski.

DSC 0054

Seniorzy mieli również okazję odwiedzić inne inwestycje na terenie miasta, tj. mogli sprawdzić stan prac związanych z przebudową Pałacyku, remontem Orlików przy SP nr 1 czy rewitalizacji osiedla Wzgórze.

Kolejna wycieczka inwestycyjna Starachowickiej Rady Seniorów została zaplanowana na kolejny rok. W planach jest między innymi sprawdzenie postępu prac przy modernizacji Zalewu Lubianka.

DSC 0090

Trzecia kadencja Rady Seniorów

W sierpniu bieżącego roku w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyło się inauguracyjne posiedzenie III kadencji Starachowickiej Rady Seniorów.
Nowym przewodniczącym Rady został wybrany Mirosław Głuchowski. Funkcję wiceprzewodniczącego sprawuje Iwona Dziubińska-Czerko.

DSC 0101

Skład Starachowickiej Rady Seniorów III kadencji na lata 2022-2026 wraz z nazwami organizacji, które Radni reprezentują:
1. Czesław Biniewicz - Alternatywny Klub Seniora,
2. Adam Buchelt - przedstawiciel osób starszych,
3. Bożena Cyran - przedstawiciel osób starszych,
4. Iwona Dziubińska-Czerko - Związek Nauczycielstwa Polskiego, oddział Starachowice,
5. Marek Dzwonek - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, Zarząd Terenowy Emerytów i Rencistów w Starachowicach,
6. Jerzy Gabzdyl - Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne,
7. Mirosław Głuchowski - ZHP Harcerski Krąg Seniorów Łysica „Żubry”,
8. Zygmunt Grunt - Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Starachowicach,
9. Dorota Jantos - Uniwersytet Trzeciego Wieku,
10. Bożena Maciąg - Klub Senior + „Niezapominajka”,
11. Joanna Elżbieta Matysek - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”,
12. Halina Olszewska - Dzienny Dom Senior +,
13. Stefan Paprot - Klub Seniora „Jesienny Listek”,
14. Elżbieta Sokół - Klub Seniora „Jarzębinka”,
15. Adam Wyrębkiewicz - Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych.

DSC 0105

Przypomnijmy, iż Starachowicka Rada Seniorów jest organem konsultacyjno-doradczym dla Prezydenta Miasta, podejmującym szereg inicjatyw mających na celu zachęcenie starachowickich seniorów do aktywności obywateleskiej i podejmowania działań służących rozwojowi społeczności lokalnej. 

Rada liczy 15 członków, w większości przedstawicieli organizacji zrzeszających i wspierających osoby starsze.

 DSC 0099


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media