fbpx

Polecamy

Srebrna Maja Peryt

Reprezentantka KLKS Juventa Cerrad Starachowice dołożyła kolejny medal mistrzowski do swojej bogatej kolekcji trofeów. Podopieczna Dawida Kubca w sobotę sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. 

Maja Peryt już po raz trzeci w tym roku stanęła na podium zawodów Mistrzostw Polski. W lutym starachowiczanka zdobyła srebrny medal halowych Mistrzostw Polski juniorek. Po sukcesie w Rzeszowie przyszedł czas na medal rozgrywanych latem Mistrzostw Polski. W Radomiu Maja Peryt okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. 

W sobotę zawodniczka KLKS Juventa Cerrad Starachowice rywalizowała na Opolszczyźnie. W Olesnie stypendystka Gminy Starachowice walczyła o medal w rywalizacji przełajowej. 


reklama


maja2

 

Gospodarzem zawodów było Olesno, ale organizatorzy arenę zawodów umieścili w wiosce Leśna, kilka kilometrów na południe od miasta.

 Przygotowujemy trasę płaską, ale niech to nie zmyli startujących. Po starcie zawodnicy pokonywać będą odcinek po łąkach. Teren jest nierówny, może być grząsko. Później rywalizujący wbiegną do lasu. Po drodze będą też sztuczne przeszkody. W sumie pętla liczy kilometr. Jestem przekonany, że będziemy na niej świadkami świetnej rywalizacji – mówił przed rozpoczęciem zawodów organizator mistrzostw Rafał Gniła.

Maja Peryt rywalizowała w biegu na dystansie 2 kilometrów i nie zawiodła oczekiwań kibiców. Znakomity bieg i wywalczone drugie miejsce to kolejny sukces w kolekcji starachowiczanki. Maja Peryt wywalczyła w ten sposób trzeci medal w tym roku: w hali, na stadionie i biegu przełajowym. 

To trzeci w historii starachowickiego klubu medal przełajowych Mistrzostw Polski - poprzednie zdobywali Wojciech Jarosz i Ewa Gielec.

Gratulacje!

 maja 3

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media