fbpx

Pożar silosu w Lubieni

Pożar silosu w Lubieni Pożar silosu w Lubieni

29 grudnia 2022 przed godziną 10.00 do stanowiska kierowania w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru silosu na trociny w zakładzie produkcji drzewnej w miejscowości Lubienia.

Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował 4 zastępy PSP i 3 zastępy OSP.  Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że pali się element silosu na dachu, a wewnątrz silosu nagromadziły się wióry drzewne. Żaden pracownik nie został ranny. Ogień nie zagrażał budynkom znajdującym się w pobliżu miejsca zdarzenia.


reklama


Działania zastępów PSP i OSP obejmują zabezpieczenie terenu, zapewnienie dopływu wody z drabiny do środka silosu przez ratowników zabezpieczonych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz podaniu drugiego strumienia wody przez suchy pion do środka obiektu. Po kilku minutach trwania działań pożar został zlokalizowany. Kontrola kamerą termowizyjną płaszcza zbiornika nie wykazywała podwyższonej temperatury. Kolejnym etapem działań było mozolne opróżnienie silosu z trocin do kontenera samochodowego oraz przelaniu nadpalonych trocin dużą ilością wody. Następnie rozebrano rurociąg doprowadzający trociny do silosu i opróżniono go z zalegających trocin. Wnętrze opróżnionego silosu oraz rurociągu zostało przelane wodą. Ponowna kontrola kamerą termowizyjną nie wykazywała podwyższonej temperatury w środku zbiornika oraz jego płaszcza.

W trwającej kilkanaście godzin akcji wzięło udział łącznie 31 ratowników z 5 zastępów JRG i OSP z Lubienia, Brodów i Krynek.

kp psp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media