fbpx

Chciał oszukać market budowlany na 160 złotych

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie oszustwa w jednym z marketów budowlanych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. 43-latek droższą ładowarkę do wkrętarki włożył do opakowania tańszego produktu. W ten sposób nieuczciwy klient chciał zaoszczędzić 160 złotych.

Wczoraj około godziny 17.40 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów budowlanych ochrona ujęła 43-latka. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się oszustwa. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowieckiej komendy. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu starachowickiego będąc w sklepie postanowił zakupić akumulator do wkrętarki. Kiedy oglądał narzędzia odłączył od droższego zestawu opisaną część i włożył ją do innego dużo tańszego pudełka. Kolejno udał się z podmienionym produktem do kasy, gdzie dokonał zapłaty 118 złotych. Nieuczciwy klient w ten sposób chciał zaoszczędzić 160 złotych.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. Jeszcze tego samego dnia 43-latek usłyszał zarzut oszustwa.

Zgodnie z kodeksem karnym, tego typu czyn zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


reklama


EW / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media