fbpx

Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

20 stycznia 2023 roku Pani Jadwiga Farafoszyn obchodzi swoje 108. urodziny. Starachowiczanka jest najstarszą mieszkanką powiatu starachowickiego i jedną z najstarszych Polek (urodzona w 1915 roku). Podczas dzisiejszej wizyty u dostojnej seniorki receptę na długowieczność jubilatki kolejny raz poznał Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który z Panią Jadwigą wcześniej, po raz pierwszy, spotkał się w dniu jej setnych urodzin.

W 2015 roku Pani Jadwiga Farafoszyn, w dniu swojego wspaniałego jubileuszu setnych urodzin, gościła wraz z najbliższą rodziną w gabinecie Prezydenta Starachowic i wzięła udział w specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się z udziałem przedstawicieli mediów lokalnych. Prezydent wręczył wtedy wyjątkowej jubilatce piękny bukiet kwiatów i wspólnie z gośćmi zaśpiewał Pani Jadwidze „200 lat”.

- Osiem lat temu Pani Jadwiga przyszła do urzędu, żebyśmy mogli wspólnie świętować Jej setne urodziny. Opowiadała wówczas o swoim sposobie na długowieczność. Podkreślała, że swoje dzieci wychowała na dobrych ludzi i codziennie się za nich modli, żeby żyły długo w dobrym zdrowiu. Pani Jadwiga opowiadając o swoim życiu podkreślała, że zawsze żyła uczciwie, skromnie jadła, szła prostą drogą i unikała fałszu – wspomina Prezydent Marek Materek.

- Żyję szczęśliwie, nie narzekam, choć trochę jestem płaczka – mówiła jubilatka w dniu swoich setnych urodzin.


reklama


Życzenia urodzinowe

Podczas degustacji urodzinowego tortu, pani Jadwiga wspólnie z synami wspominała swoje dzieciństwo i młodość. Jubilatka urodziła się w Niemczech. Do Polski przyjechała w trakcie II wojny światowej. Najpierw mieszkała w Ostrowcu, gdzie pracowała w sklepie, później przeprowadziła się do Starachowic. W tym mieście pani Jadwiga poznała męża, który pracował w miejscowych zakładach jako konstruktor. Po urodzeniu dwóch synów i dwóch córek, pani Jadwiga przestała pracować zawodowo, a zajęła się opieką nad dziećmi, prowadzeniem domu oraz utrzymaniem ogrodu, który był jej hobby.

Jako sposób na długowieczność pani Jadwiga podaje uczciwe życie, zdrowe odżywanie się, proponuje dietę bogatą w warzywa, a z ograniczeniem soli.

W dniu swoich setnych urodzin, Pani Jadwiga Farafoszyn odebrała setki życzeń, również od władz miasta. - W dniu tak pięknego jubileuszu 100-lecia urodzin mam zaszczyt złożyć na Pani ręce serdeczne gratulacje oraz wyrazy najwyższego szacunku. Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości - życzył wówczas Prezydent Materek.

Świat jest taki mały

- Po opublikowaniu zdjęcia z Panią Jadwigą w mediach społecznościowych odezwała się moja rodzina. Okazało się, że Pani Jadwiga była przyjaciółką mojej świętej pamięci prababci Wandy Kowalczyk. A Jej syn jest chrześniakiem mojej prababci – wspomina prezydent Materek, który w piątek kolejny raz odwiedził niezwykłą Starachowiczankę.

Jedna z najstarszych Polek otrzymała w dniu swoich 108. urodzin bukiet kwiatów oraz upominek, w którym nie mogło zabraknąć zestawu tak ulubionych przez Panią Jadwigę pysznych herbat. Starachowiczanka wciąż uwielbia jeść owoce, a jak zapewnia nas jej syn – Pan Janusz Farafoszyn, Jubilatka może zjeść praktycznie wszystko.

- Życzymy Wam z Panią Jadwigą i Panem Januszem, żebyście przez życie szli prostą drogą i cieszyli się dobrym zdrowiem przez długie lata! - powiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych Prezydent Materek do wszystkich, którzy chcieliby poznać sekret długowieczności.

Jedna z najstarszych Polek

Urodzona w 1915 roku Pani Jadwiga Farafoszyn to jedna z najstarszych mieszkanek naszego kraju. 108-latka ze Starachowic, zgodnie z danymi opublikowanymi w internecie, jest w gronie „10 najstarszych ludzi żyjących w Polsce”.

Najstarszą jest Elżbieta Rogala. Mieszkanka Chełmna 3 listopada świętowała 111. urodziny.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media