fbpx

Studniówki 2023: Bal II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (zdjęcia)

Sezon na studniówki trwa, w sobotę 21 stycznia swój bal maturalny mieli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Studniówka to niezwykłe wydarzenie dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Dla wielu osób jest to przełomowy moment, inicjacja dorosłości. To także ważny element polskiej tradycji. W innych krajach bale maturalne organizowane są zazwyczaj po zdanym egzaminie dojrzałości. Studniówki w Polsce organizowano w dwudziestoleciu międzywojennym, po wojnie i w czasach PRL - u. Choć studniówki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze, jedno pozostało niezmienne - to ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

Studniówkę w II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach tradycyjnie zaczęto od przemówień i podziękowań, głos zabrał m.in. dyrektor szkoły, przedstawiciele samorządu, rodzice uczniów oraz obecny na balu prezydent miasta Marek Materek i Bożena Wrona przewodnicząca Rady Powiatu Starachowickiego.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników studniówki przyszła pora na tradycyjnego Poloneza i pamiątkowe zdjęcia. Po zakończeniu oficjalnej części zabawa trwała do późnych godzin.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media