fbpx

Dwa nocne pożary w gminie Brody. Płonął dom i altanka (zdjęcia)

Strażacy ze Starachowic mieli pracowitą noc, z wtorku 24 stycznia na środę 25 stycznia w gminie Brody w powiecie starachowickim wybuchły dwa pożary. Płonął dom i altanka. Strażacy ugasili pożar w drewnianym domu w Lubieniu, a następnie altanę w Krynkach.

Strażacy zostali powiadomieni o pierwszym zdarzeniu w Lubieni tuż przed godziną 21:00 we wtorek 24 stycznia.

Jak wyjaśnia st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w drewnianym domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych wybuchł pożar. Właścicielowi udało się wydostać z domu jeszcze przed przybyciem strażaków, na szczęście mężczyzna nie został ranny. Na miejscu pracowało sześć zastępów. 

Tuż po godzinie 23:00 tej samej nocy w Krynkach wybuchł kolejny pożar. Z kolei letnia altanka zostaje podpalona. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej.

Strażacy mieli utrudniony dojazd do miejsca w którym płonęła altana letniskowa. Po dojeździe na miejsce okazało się że, cały budynek był objęty płomieniami, a strażacy dogaszali pogorzelisko i przeszukali obiekt, aby upewnić się, że nikogo nie ma w środku.


reklama


kp psp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media