fbpx

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Miasto Kielce wspierają Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, które odbędą się w Kielcach!

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Miasto Kielce wspierają Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, które odbędą się w Kielcach! Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Miasto Kielce wspierają Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, które odbędą się w Kielcach!

Kielce pierwszy raz w historii będą gospodarzem bilardowych mistrzostw świata. Do wygrania 1,5 miliona złotych! Turniej wesprą Urząd Marszałkowski i Miasto Kielce.

W pierwszych dniach lutego w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędą się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil. Do Kielc przyjedzie 128 najlepszych bilardzistów z aż sześciu kontynentów i choć turniej jest bardzo mocno obsadzony, niemałe szanse na sukces mają reprezentanci Polski.

Za organizację wydarzenia w Kielcach odpowiedzialna jest znana organizacja sportowa Matchroom. Produkowany przez nią sygnał telewizyjny trafi do największych platform streamingowych, takich jak Sky Sports, DAZN, Foxtel, czy obecne w naszym kraju Viaplay, co jest gwarantem dotarcia obrazu z mistrzostw do niemal każdego zakątka świata.

– Jesteśmy najlepszymi promotorami sportu, co udowadniamy rosnącymi słupkami oglądalności każdego organizowanego przez nas wydarzenia. Mamy duże pokrycie transmisyjne, a choćby media społecznościowe pokazują, że bilard w Wielkiej Brytanii jest w stanie przebić boks. Posiadamy niezbędne narzędzia, by uczynić „dziewiątkę” czołowym, profesjonalnym oraz globalnym sportem bilardowym, co na razie nie ma miejsca. Jesteśmy w stanie to zrobić – uważa Emily Frazer, dyrektor Matchroom.

– To potentat – mówi na temat firmy Matchroom Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego. – Jeden z trzech największych promotorów sportu. Jest związany ze stacjami telewizyjnymi na całym świecie. Przed nami kilkanaście godzin transmisji na żywo na sześciu kontynentach. Jestem przekonany, że w ciągu kilku lat, dzięki współpracy z taką firmą, bilard zyska bardzo dużo – dodaje.

World Pool Championship odbędą się w Targach Kielce już 1-5 lutego. Do gry przystąpią najlepsi z najlepszych w tej dyscyplinie sportowej, a wśród nich obecnych będzie aż dwunastu reprezentantów Polski. Samo województwo świętokrzyskie reprezentowane będzie przez aż trzech zawodników, Karola Skowerskiego, Tomasza Kapłana i Sebastiana Batkowskiego (wszyscy NOSAN Kielce) . Stawką turnieju jest nie tylko tytuł najlepszego bilardzisty globu, ale również duże pieniądze. Łączna pula nagród wyniesie przeszło 1,5 miliona złotych!

Nasz kraj ma realne szanse, by sportowo zaistnieć na tych zawodach. Wystarczy wspomnieć nazwisko Wojciecha Szewczyka, który w 2022 roku został mistrzem świata w odmianie 10-bil. Zawodnikiem upatrywanym przez ekspertów do sięgnięcia po triumf w tym turnieju jest także dwukrotny mistrz Europy, Mieszko Fotuński, czy lider rankingu Europy, Wiktor Zieliński.

Jednak niezależnie od wyniku osiągniętego przez naszych sportowców, ostatecznie najwięcej zyskają Kielce oraz województwo świętokrzyskie. – To łatwo policzalny efekt promocyjny. Nie pamiętam, aby jakieś wydarzenie indywidualne od nas było transmitowane na taką skale. Do tego dochodzi efekt zero-jedynkowy. Ci ludzie zapłacą za hotele, wyżywienie. To setki kibiców, którzy również skorzystają z infrastruktury, a przy imprezie pracuje około 150 osób Te pieniądze zostaną na miejscu – uzupełnia Grzegorz Kędzierski.

Województwo świętokrzyskie partnerem mistrzostw

– Nasze województwo i Kielce staną się stolicą światowego bilarda. Jako kibic sportowy różnych dyscyplin, coraz częściej zatrzymuję się na zmaganiach bilardowych. To bardzo telewizyjny sport i liczymy na to, że kibice zauważą, iż to wydarzenie odbywa się w Kielcach i województwie świętokrzyskim – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

W ramach działań promocyjnych herb województwa świętokrzyskiego znajdzie się na banerach wokół stołów telewizyjnych, które będą widoczne w trakcie transmisji, a województwo świętokrzyskie otrzymało tytuł partnera mistrzostw. Herb województwa będzie eksponowany na wszelkich materiałach dotyczących turnieju (plakatach, biletach, ściankach reklamowych, zaproszeniach, czy koszulkach dla wolontariuszy). Herb pojawi się również na stronach internetowych, czy w mediach społecznościowych organizatora z informacją, że partnerem wydarzenia jest województwo świętokrzyskie.

Umowa na działania promocyjne w ramach mistrzostw opiewa na kwotę 200 tysięcy złotych. Ta obejmuje także ekspozycję województwa świętokrzyskiego w spocie promującym mistrzostwa. Ujęcia z regionu zostaną wkomponowane w materiał reklamowy emitowany podczas zapowiedzi mistrzostw między innymi na antenach telewizyjnych.

– Chcemy poprzez te mistrzostwa promować nasze województwo. Będą one pokazywane na całym świecie, dlatego jestem przekonany, że prezentowane przebitki z naszego województwa dadzą efekt promocyjny, którego oczekujemy. Cieszymy się, że to wydarzenie odbywa się u nas, w Kielcach. Przez pięć dni będziemy centrum bilarda na świecie, z czego jesteśmy szczególnie zadowoleni – podkreśla – Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Urząd Miasta Kielce wspiera bilardowe mistrzostwa świata

Umowę z Polskim Związkiem Bilardowym podpisało także Miasto Kielce. Na promocję w trakcie mistrzostw Ratusz przekaże 60 tysięcy złotych. W ramach współpracy herb Kielc pojawi się na materiałach reklamowych – plakatach, zaproszeniach i biletach.

– Miasto Kielce będzie gospodarzem mistrzostw, na które przyjedzie czołówka zawodników z całego świata. Dzięki temu wydarzeniu po raz kolejny zyskujemy miano miasta kojarzonego ze sportem na najwyższym poziomie. To cieszy tym bardziej, że od dawna wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym pielęgnujemy tradycje bilardowe w naszym mieście. Odbywają się u nas zawody na europejską i krajową skalę, ale także kładziemy duży nacisk na propagowanie tej dyscypliny wśród najmłodszych, w SP nr 1 mamy klasy bilardowe. Wszystkie te działania wpisują się w strategię promowania miasta poprzez sport – mówi zastępca prezydenta Kielc, Marcin Chłodnicki.

***

Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil są sankcjonowane przez WPA (Światową Federację Bilardową) organizowane przez Matchroom Multi Sport wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym.

Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN, ENEA Elektrownia Połaniec, Nosan. Zawody wsparte ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Parterem Mistrzostw jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Transmisja na żywo prowadzona jest do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, między innymi przez: VIAPLAY (Polska), SKY Sports, DAZN.

Relacje i foto na stronach: https://www.facebook.com/pzbil
Pełne wyniki na stronie: https://matchroompool.com/ oraz https://www.facebook.com/matchroompool

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media