fbpx

Star łączy siły z Juventą! Powstaje Akademia Piłkarska MKS Star Starachowice

Star łączy siły z Juventą! Powstaje Akademia Piłkarska MKS Star Starachowice Star łączy siły z Juventą! Powstaje Akademia Piłkarska MKS Star Starachowice

Wskutek porozumienia MKS Star Starachowice oraz KKS ASPN Juventa Starachowice, od stycznia 2023 roku wszystkie drużyny młodzieżowe funkcjonujące dotychczas w tych klubach zostają włączone do Akademii Piłkarskiej Star Starachowice, prowadzonej przez Miejski Klub Sportowy Star Starachowice. Oznacza to, że MKS Star prowadzący obecnie IV-ligową drużynę seniorów oraz szkolenie w najstarszych głupach młodzieżowych, powiększy swoje zaplecze o młodsze grupy szkoleniowe.

Rozmowy na temat kształtu szkolenia piłkarskiej młodzieży w Starachowicach były toczone między klubami od kilku lat, czego efektem było porozumienie między MKS Star, AP SKS Star oraz Juventą dotyczące szkolenia najstarszych grup młodzieżowych w ramach MKS Star, podmiotu, który będąc kontynuatorem tradycji SKS Star Starachowice prowadzi IV-ligową drużynę seniorów.

Na przełomie minionego i obecnego roku kalendarzowego władze Miasta Starachowice ponownie poruszyły temat potrzeby porozumienia pomiędzy klubami szkolącymi młodzież, potencjalnie obejmującego wszystkie grupy młodzieżowe, włączając w to młodsze grupy wiekowe. Do rozmów zaproszenie zostali przedstawiciele wszystkich klubów (MKS Star, AP SKS Star, KKS ASPN Juventa, FKS Łazy), a wzajemne porozumienie ostatecznie wypracowały dwa spośród wymienionych podmiotów – MKS Star i Juventa.


reklama


Na mocy stosownych aktów prawnych, od stycznia 2023 roku następuje połączenie obu klubów. Wszystkie grupy młodzieżowe funkcjonujące dotychczas osobno w ramach MKS Star i Juventy, będą działać w ramach Miejskiego Klubu Sportowego Star, tworząc Akademią Piłkarską Star Starachowice. Projekt Akademii ma zagwarantować spójny proces szkolenia młodzieży, począwszy od najmłodszych grup naborowych i piłkarskich przedszkoli, po najstarsze grupy wiekowe rywalizujące na wysokim ligowym poziomie, a ostatecznie stanowiące zaplecze szkoleniowe drużyny seniorów.

Przypomnijmy, że w chwili obecnej zespół seniorów Staru znajduje się na pozycji lidera Hummel IV ligi z wysoką przewagą nad innymi rywalami, będąc absolutnym faworytem do awansu do III ligi. Awans do tej klasy rozgrywkowej oznaczałby powrót drużyny ze Starachowice na szczebel centralny rozgrywek PZPN po wieloletniej przerwie.

Władze Akademii Piłkarskiej Star pragną jednocześnie zapewnić, że proces łączenia się klubów jest przeprowadzony w sposób zaplanowany, harmonijny i korzystny dla młodzieży. Trenerzy prowadzący dotychczas grupy młodzieżowe w ramach Juventy Starachowice pozostaną w strukturach Akademii, kontynuując pracę ze swoimi zawodnikami, a poszczególne zespoły będą kontynuować rozgrywki ligowe na niezmienionym szczeblu.

2 komentarzy

 • Starachowice
  Starachowice niedziela, 29 styczeń 2023 11:28 Link do komentarza

  Nie dziwne ze się nie dogadali, jeśli jedyne co kierowało zarządem juventy to uratowanie swoich stołków… utopili Juvente utopia i star zobaczymy tylko kiedy skończy się finansowe eldorado od prezesa i miasta, ktore będzie musiało się mierzyć z kolejnymi podwyżkami. Ciekawe czy wtedy tez będzie pompowało takie pieniądze w sport ? A co do nazwy nowo powstałego tworu to brak komentarza mówi więcej niż tysiąc słów

  Raportuj
 • Edcv
  Edcv piątek, 27 styczeń 2023 20:56 Link do komentarza

  SKS Waldemar i Syn nie dogadali się? Hmmm... dziwne....

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media