fbpx

Studniówki 2023: Bal Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach (zdjęcia)

Sezon na studniówki trwa, w sobotę 28 stycznia w Karczmie u Jana swój bal maturalny mieli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.

Studniówka to niezwykłe wydarzenie dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Dla wielu osób jest to przełomowy moment, inicjacja dorosłości. To także ważny element polskiej tradycji. W innych krajach bale maturalne organizowane są zazwyczaj po zdanym egzaminie dojrzałości. Studniówki w Polsce organizowano w dwudziestoleciu międzywojennym, po wojnie i w czasach PRL - u. Choć studniówki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze, jedno pozostało niezmienne - to ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

Studniówkę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach tradycyjnie zaczęto od przemówień i podziękowań, głos zabrała m.in. dyrektor szkoły Grażyna Małecka, przedstawiciele samorządu, rodzice uczniów oraz członek zarządu powiatu starachowickiego Stanisław Wojtan który przeczytał list od starosty powiatu Piotra Ambroszczyka. Nie zabrakło również akcentu artystycznego przygotowanego przez uczniów.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników studniówki przyszła pora na tradycyjnego Poloneza i pamiątkowe zdjęcia. Po zakończeniu oficjalnej części zabawa trwała do późnych godzin.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media