fbpx

Bilardowe Mistrzostwa Świata w Kielcach: Polacy poznali pierwszych rywali. W puli 1,5 miliona złotych!

Bilardowe Mistrzostwa Świata w Kielcach: Polacy poznali pierwszych rywali. W puli 1,5 miliona złotych! Bilardowe Mistrzostwa Świata w Kielcach: Polacy poznali pierwszych rywali. W puli 1,5 miliona złotych!

Już 1 lutego w Kielcach rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, za które odpowiedzialna jest słynna organizacja Matchroom. W imprezie transmitowanej przez największe sportowe platformy streamingowe na świecie weźmie udział dwunastu zawodników reprezentacji Polski. Sportowcy występujący z orzełkiem na piersi poznali pierwszych rywali.

Za nami losowanie, które wyłoniło 64 pary kwalifikacyjne. Na kogo trafili grający w Nosanie Kielce zawodnicy? Tomasz Kapłan zmierzy się z pochodzącym z Tajwanu Ping Han Ko, z kolei przeciwnikiem Karola Skowerskiego jest Abdullah Al-Anzi. Największe wyzwanie czeka Sebastiana Batkowskiego, który o awans powalczy z piątym w rankingu Austriakiem, Mario He.

– Na mistrzostwach świata nie ma słabych rywali i niezależnie z kim grać będą nasi zawodnicy, muszą dać z siebie wszystko. Ale obiektywnie muszę przyznać, że to losowanie nie jest dla nas złe. Najtrudniejszego rywala ma oczywiście debiutujący w zawodach Sebastian Batkowski, jednak jest w dobrej formie, co pokazał zdobywając niedawno mistrzostwo Polski, i stać go na awans do kolejnej rundy, tak jak pozostałych naszych zawodników – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Największe nadzieje kibiców znad Wisły na zwycięstwo podczas World Pool Championship pokładane są w Wiktorze Zielińskim. Rywalem najwyżej sklasyfikowanego Polaka w rankingu Matchroom (7) oraz lidera rankingu Europy będzie Marokańczyk, Aziz Moussati. Ale poznaniak to niejedyny zawodnik, który podczas turnieju rozgrywanego w stolicy województwa świętokrzyskiego może pokusić się o złoto. Eksperci wskazują, że spore szanse ma też mistrz świata w odmianę 10-bil, Wojciech Szewczyk, a także mistrzowie Europy – Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn. Pierwszy z wymienionych zagra z Katarczykiem, Basharem Hussainem Abdulem Majeedem, natomiast Fortuński, rozegra mecz z norweskim bilardzistą, Emilem Andre Gangflotem. Do pary z Juszczyszynem przypisany został Austriak, Daniel Guttenberger.

Pary kwalifikacyjne reprezentantów Polski:

Tomasz Kapłan (Nosan Kielce)
Ping Han Ko

Mieszko Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin)
Emil-Andre Gangflot

Mario He
Sebastian Batkowski (Nosan Kielce)

Mustafa Alnar
Szymon Kural (TCF HUB go77.pl Kraków)

Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
Bashar Hussain Abdul Majeed

Greg Hogue
Mariusz Skoneczny (M13 Soffia Warszawa)

Mateusz Śniegocki (Zakręcona Bila Solumed Poznań)
Mohammad Soufi

Daniel Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
Sina Valizadeh

Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica)
Jan Van Lierop

Wiktor Zielinski (inmarketing Hades Poznań)
Aziz Moussati

Karol Skowerski (Nosan Kielce)
Abdullah Al-Anzi

Konrad Juszczyszyn (Baribal Zagłębie Lubin)
Daniel Guttenberger

Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil odbędą się w Kielcach Już 1 lutego w Targach Kielce rozpocznie się jedna z najważniejszych bilardowych imprez na świecie, a więc World Pool Championship. Tego dnia w największym mieście województwa świętokrzyskiego do zmagań przystąpi 128 najlepszych bilardzistów reprezentujących 46 krajów. Za organizację wydarzenia w Kielcach odpowiedzialna jest znana organizacja sportowa Matchroom. Produkowany przez nią sygnał telewizyjny trafi do największych platform streamingowych, takich jak Sky Sports, DAZN, Foxtel, czy obecne w naszym kraju Viaplay, co jest gwarantem dotarcia obrazu z mistrzostw do niemal każdego zakątka świata.

– Jesteśmy najlepszymi promotorami sportu, co udowadniamy rosnącymi słupkami oglądalności każdego organizowanego przez nas wydarzenia. Mamy duże pokrycie transmisyjne, a choćby media społecznościowe pokazują, że bilard w Wielkiej Brytanii jest w stanie przebić boks. Posiadamy niezbędne narzędzia, by uczynić „dziewiątkę” czołowym, profesjonalnym oraz globalnym sportem bilardowym, co na razie nie ma miejsca. Jesteśmy w stanie to zrobić – uważa Emily Frazer, dyrektor Matchroom.

Bilardowe mistrzostwa świata potrwają do 5 lutego. Tego dnia poznamy nowego mistrza świata. Do obrony tytułu przystępuje ubiegłoroczny mistrz, Shane Van Boening. Stawką turnieju jest nie tylko tytuł najlepszego bilardzisty globu, ale również duże pieniądze. Łączna pula nagród wyniesie przeszło 1,5 miliona złotych!

Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil są sankcjonowane przez WPA (Światową Federację Bilardową) organizowane przez Matchroom Multi Sport wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN, ENEA Elektrownia Połaniec, Nosan. Zawody wsparte ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Parterem Mistrzostw jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Transmisja na żywo prowadzona jest do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, między innymi przez: VIAPLAY (Polska), SKY Sports, DAZN.

Relacje i foto na stronach: https://www.facebook.com/pzbil
Pełne wyniki na stronie: https://matchroompool.com/ oraz
https://www.facebook.com/matchroompool

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media