fbpx

Internet światłowodowy w gminie Mirzec

Internet światłowodowy w gminie Mirzec Internet światłowodowy w gminie Mirzec

Budowa sieci internetu światłowodowego w gminie Mirzec oraz możliwości podłączania się do już istniejącej infrastruktury były tematami spotkania z przedstawicielami firmy Nexera.
Spotkanie odbyło się we wtorek 31 stycznia w Urzędzie Gminy w Mircu. Uczestniczyli w nim głównie mieszkańcy miejscowości, w których nadal nie ma sieci światłowodowej, radni Piotr Kruk i Mieczysław Strycharski, sołtysi Joanna Stępień, Iwona Stępień i Bernadeta Kalista. Zebranych przywitał wójt gminy Mirosław Seweryn.

Przedstawiciel firmy Nexera, która w dużej części gminy wybudowała sieć światłowodową, przedstawił preferencyjne warunki podłączania się do internetu za pośrednictwem któregoś z 14 dostawców oferujących tę usługę na terenie gminy Mirzec. Do końca 2023 roku nowi klienci z miejscowości: Małyszyn Dolny, Małyszyn Górny, Osiny, Osiny-Majorat, Osiny – Mokra Niwa, Ostrożanka, Trębowiec Duży, Tychów Nowy i Tychów Stary mogą zawrzeć umowy na dostarczenie internetu na preferencyjnych warunkach finansowych (za pierwszy rok stawka około 4 złotych miesięcznie, za drugi rok stawka około 50 złotych miesięcznie. Stawki mogą się różnić w zależności od dostawcy usługi. Aby uzyskać szczegółowe informacje należy skontaktować się z dostawcą usługi .

Mieszkańcy Mirca-Ogrodów podkreślili, że są zainteresowani podłączaniem się do internetu światłowodowego, ale w ich miejscowości nie ma sieci światłowodowej. Podobna sytuacja jest w Krzewie. Przedstawiciele Nexery obiecali, że przeanalizują możliwości budowy światłowodów w tych dwóch lokalizacjach.

Sprawdź, czy możesz podłączyć się do światłowodu na stronie Nexery


reklama


UGM

1 komentarz

  • Johnny
    Johnny czwartek, 02 luty 2023 12:23 Link do komentarza

    Ech, ta niedoinformowana Nexera..... Gmina Mirzec jest doskonale okablowana przez lokalnego operatora, firmę Klikom.net. Klikom już wykonał magistralę światłowodową i podłącza klientów na Krzewie. Proszę sprawdzić fakty i nie pisać nieprawdy, że nie ma tam światłowodu. Mirzec Ogrody- budowa magistrali przez Klikom.net to kwestia kilku tygodni. Nie ma sensu, żeby Nexera wydawała publiczne dotacje na dublowanie sieci lokalnego operatora, który zna ten teren i potrzeby jego mieszkańców. Spróbujcie się skontaktować z Nexerą- nie oferują nawet możliwości zadzwonienia do nich i zapytania o terminy. Graniczy to z cudem. Dziękuję, wybieram lokalnie.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media