fbpx

Dla bezpieczeństwa na drogach (zdjęcia)

Niebawem dobiegną końca prace projektowe przy przebudowie i rozbudowie odcinków dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Chodzi o fragmenty czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec, w tym długo wyczekiwaną przebudowę jezdni na odcinku od skrzyżowania na Lipie do skrzyżowania na Lubienie.

Tymczasem zakończyły się prace remontowo – montażowe, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zarządzanych przez Powiat.
Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach wykonał w ostatnim czasie szereg prac remontowo-montażowych na drogach powiatowych w celu poprawy bezpieczeństwa.

I tak wyremontowane zostały m.in. fragment chodnika wraz z peronem przy przystanku autobusowym w Tychowie Nowym, chodnik w Kałkowie, uszkodzone elementy pasa drogowego na ul. Starachowickiej w Lubieni, pobocze jezdni wraz ze skarpą nasypu w Brzeziu, uszkodzony przepust w Stawie Kunowskim, odwonienie na skrzyżowaniu ul. Radomskiej z ul. Nadrzeczną w Brodach czy zaniżone wpusty uliczne i włazy studni kanalizacyjnych na drogach powiatowych. Umocniono też rów przydrożny przy drodze powiatowej Tychów Nowy – Ostrożanka, a w miejscowościach Nowy Bostów, Modrzewie i Łomno naprawiono uszkodzone umocnienia. Uzupełniono także ubytki w poboczach m.in. w Lipiu, a w miejscowości Jagodne, w okolicy jednej z działek, oczyszczono rów przydrożny. Zamontowano także stalową barierę ochronną przy ulicy Langiewicza w Wąchocku, ogrodzenie łańcuchowe przy ulicy Radomskiej w Starachowicach, a na ulicy Warszawka – wyspowe progi zwalniające. A wszystko dla poprawy bezpiecznego użytkowania tych dróg.

Łączna wartość tych prac, jak informuje Andrzej Klimczak – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, wyniosła 384 203,78 zł. Zostały one sfinansowane ze środków własnych.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media