fbpx

Powstanie nowa trasa rowerowa. Inicjatorami miłośnicy dwóch kółek

Powstanie nowa trasa rowerowa. Inicjatorem miłośnicy dwóch kółek Powstanie nowa trasa rowerowa. Inicjatorem miłośnicy dwóch kółek

W lesie sieradowickim powstanie nowa, mierząca 20 kilometrów trasa rowerowa dla fanów jazdy w leśnym terenie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie SPK Bike, które zrzesza miłośników turystyki rowerowej.

Sieradowicki Park Krajobrazowy to dla członków SPK Bike miejsce idealne do rowerowych przejażdżek. Pierwszy człon nazwy stowarzyszenia to zresztą skrót właśnie od nazwy Parku. Powstała ponad 2 lata temu organizacja skupia już kilkudziesięciu członków. Jednym z ich celów jest wytyczenie 100 km nowych szlaków rowerowych na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy ma rozpoczynać się w rewitalizowanej właśnie części Lubianki i prowadzić w głąb lasów siekierzyńskich.


reklama


Przygotowanie dokumentacji do stworzenia pierwszej trasy rowerowej trwało kilka miesięcy. Będzie to 20-kilometrowa pętla, rozpoczynająca się na zrewitalizowanej części Lubianki. Trasa ma być dokładnie oznaczona na całej długości. Dodatkowo, w planach jest postawienie tablicy informacyjnej przedstawiającej przebieg ścieżki. Na trasie wybudowane zostaną niewielkie kładki, które ułatwią przejeżdżanie nad rzeczkami i rowami. Docelowo planowane jest połączenie takimi trasami trzech rezerwatów sieradowickiego parku, czyli rezerwatu Wykus, Kamienia Michniowskiego i Góry Sieradowickiej.

Wiosną prace przeniosą się w teren. Członkowie SPK Bike zakładają, że trasa będzie gotowa najpóźniej w maju.

Fot. Facebook/SPK Bike

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media