fbpx

Kolejna osoba oszukana metodą „na pracownika banku”

Kolejna osoba oszukana metodą „na pracownika banku” Kolejna osoba oszukana metodą „na pracownika banku”

We wtorek 39-letnia starachowiczanka odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Nie podejrzewająca niczego kobieta wykonywała wszystkie polecenia, które usłyszała podczas rozmowy. W wyniku działań oszusta mieszkanka powiatu starachowickiego straciła ponad 15 000 złotych.

Bywa tak, że mimo tego iż podczas połączenia na telefonie wyświetla się nam numer banku, a w głośniku urządzenia słyszymy standardową formułkę, osoba która do nas dzwoni wcale nie jest tym za kogo się podaje. Z taką sytuacją spotkała się właśnie 39-letnia starachowiczanka, która padła ofiarą oszustwa metodą na „pracownika banku”.

Kobieta została tak zmanipulowana, że zaciągnęła pożyczkę, a następnie wpłaciła przy użyciu wpłatomatu gotówkę na konto przestępców. W wyniku działań oszustów 39-latka stracił ponad 15 tys. zł.


reklama


PAMIĘTAJ!

W takiej sytuacji stosuj się do poniższych zasad bezpieczeństwa:

Zachowaj ostrożność i rozwagę ponieważ w takich sytuacjach oszuści wywierają na Tobie presję czasu. Chcą aby przekazywane przez nich polecenia wykonywać jak najszybciej. W pośpiechu niestety często podejmujemy nieprzemyślane decyzje.

Jeżeli masz wątpliwości co do osoby, z którą rozmawiasz przez telefon możesz się rozłączyć i zadzwonić na infolinię banku i potwierdzić wiarygodność pracownika placówki.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media