fbpx

40 strażaków i 5 godzin gaszenia. Pożar budynku w Stykowie

40 strażaków i 5 godzin gaszenia. Pożar budynku w Stykowie 40 strażaków i 5 godzin gaszenia. Pożar budynku w Stykowie

Minionej nocy w Stykowie doszło do pożaru drewnianego domu. Zgłoszenie do stanowiska kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło przed godziną 3:00.

Płonął drewniany, kryty blachą budynek. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia zasilania elektrycznego w budynku. Następnie rozpoczęto ugaszanie - dwa prądy wody skierowano przez okna szczytowe na palący się strych budynku. Jeden prąd wody podano do środka domu przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego. W domu znajdował się jedynie jego właściciel, który samodzielnie opuścił budynek przez przyjazdem strażaków.


reklama


Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu, wyniesienia elementów wyposażenia oraz przelania ich wodą. Ratownicy sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Działania trwały w sumie ponad 5 godzin, udział brało w nich 40 ratowników z 9 zastępów straży pożarnej - m.in. JRG Starachowice, OSP Brody, OSP Starachowice oś Michałów, OSP Krynki, OSP Styków, OPS Ruda i OSP Lubienia.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media