fbpx

Ambrożów. Spłonęła metalowa hala

W miniony czwartek do stanowiska kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru hali w miejscowości Ambrożów. W gaszeniu ognia udział brało 72 ratowników z 15 zastępów straży pożarnej.

W czwartek 9 lutego przed godziną 15:00 starachowiccy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w Ambrożowie. Nie przekazano w nim żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar wnętrza hali o konstrukcji metalowej. Po wstępnym rozpoznaniu ze względu na duże zapotrzebowanie wodne podjęto decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił z terenu powiatu.

Strażacy rozpoczęli działanie od  zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia zasilania energetycznego. Następnie na palącą się halę podano 3 prądy wody w natarciu. Z uwagi na znajdujące się wewnątrz budynku butle z acetylenem wyznaczono strefę niebezpieczną. W miarę przybywania na miejsce zdarzenia kolejnych sił i środków wprowadzano dodatkowe prądy wody w natarciu do wnętrza hali. Po ugaszeniu pożaru butle z acetylenem przeniesiono do zbiornika z wodą, aby zgodnie z procedurą schładzać je przez 24 godziny.

Właściciel budynku doznał poparzenia dłoni podczas próby gaszenia pożaru przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Poszkodowanemu została udzielona kwalifikowana pomoc medyczna.


reklama


Fot. st. kpt. Jarosław Sobczak, KP PSP Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media