fbpx

Gratka dla pasjonatów modeli zdalnie sterowanych! (zdjęcia)

W minioną niedzielę Starachowice odwiedzili członkowie Stowarzyszenia WRRC - grupy z Radomia zrzeszającej miłośników modeli zdalnie sterowanych. Jak napisali na swoim facebookowym profilu członkowie Stowarzyszenia: "frekwencja dopisała i odkryto super miejsce".

Stowarzyszenie WRRC powstało stosunkowo niedawno, a powiązane jest z działającym w Radomiu od października minionego roku torem do driftu dla modeli zdalnie sterowanych. Spośród rozmaitych modeli czterech kółek, to właśnie te do driftu są głównym zainteresowaniem członków Stowarzyszenia. 

"W większości posiadamy modele terenowe zbudowane na podwoziach Traxxas, Arial, BoomRacing odwzorujące Land Rovery Defender i Jeep XJ." - mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

Na spotkaniu, które odbyło się w minioną niedzielę na starachowickich Skałkach, zobaczyć można było także inne rodzaje pojazdów. Pojawiły się tzw. "zmoty", czyli lekkie konstrukcje na dużych kołach, które mogą wdrapywać się na pionowe ściany. Wśród tych modeli dominowały: Dodge Power Wagon, Unimog, a także największy na spotkaniu MAN 8x8. Znalazło się także coś dla pasjonatów szybkiej jazdy - prezentowano modele do Bashingu. W sumie udało się zgromadzić grupę kilkunastu osób.

Nazwa modeli "RC" pochodzi od angielskiego radio-controlled. Jak podkreślają miłośnicy, nie są to zwykłe zabawki - od tych odróżniają je cena i możliwości. Samochody RC są dużo droższe od zabawek dostępnych w supermarketach, ponadto potrafią osiągać prędkość nawet 150 km/h, prowadzenie ich wymaga więc nie lada umiejętności.

Jak podkreślają organizatorzy niedzielnego wydarzenia to nie koniec tego rodzaju przedsięwzięć w naszym mieście.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media