fbpx

Miliony dla sportowców

75 milionów złotych to pula pieniędzy przygotowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do kolejnej edycji Rządowego Programu „Klub”. 1 marca ruszył nabór wniosków dla klubów sportowych, który potrwa do 24 kwietnia. Zachęcamy starachowickie kluby sportowe do składania wniosków na realizację zadań w zakresie programu.

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe zostało po raz kolejny wybrane ogólnopolskim operatorem Rządowego Programu „Klub”. Operator będzie realizował ten program do 2025 roku.

- Dzięki wprowadzonemu modelowi zarządzania Programem Klub przez operatora, udało nam się w ubiegłym roku objąć wsparciem rekordową liczbę 5776 klubów sportowych. Wsparcie trafiło do wszystkich małych i średnich klubów, które spełniły kryteria formalne naboru. Aby nadal rozwijać projekt i docierać do kolejnych środowisk, wyłoniliśmy operatora na kolejne trzy lata. Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe to sprawdzony partner Ministerstwa Sportu i Turystyki, gwarantujący realizację projektu na najwyższym poziomie – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

klub2023

Ruszył nabór

1 marca (środa) rozpoczął się nabór do ministerialnego programu „Klub”, jednego z największych rządowych programów wspierających małe i średnie kluby sportowe.

- Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów – zapewniają twórcy programu.

W ubiegłym roku Krajowe Zrzeszenie LZS po raz pierwszy zostało wybrane na operatora krajowego Rządowego Programu „Klub”. Wówczas operator uruchomił stronę internetową poświęconą temu programowi — www.rzadowyprogramklub.pl. Strona istnieje do dziś, a Krajowe Zrzeszenie LZS pełni dalej funkcję operatora krajowego.

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych

- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.


reklama


Historia programu

Ministerstwo od 2016 roku dotuje małe i średnie kluby sportowe w ramach Programu Klub. Program ten jest największym systemowym narzędziem bezpośredniego wsparcia, skierowanym do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

W ramach ogłaszanych naborów każdego roku dotacje otrzymywało kilka tysięcy klubów sportowych: w 2016 r. – 2151, 2017 r. – 3352, 2018 r. – 3616, 2019 r. – 3885, 2020 r. – 4902, 2021 r. – 5172.

W 2022 dzięki zwiększonemu budżetowi wsparciem objęta została rekordowa liczba 5776 klubów.

- Dzięki udziałowi w programie kluby w istotnym zakresie mogły uzupełnić bazę sprzętową, zorganizować zgrupowania sportowe oraz wesprzeć finansowo szkoleniowców, prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest odpowiedzią resortu na realne potrzeby środowiska sportowego – uważają jego twórcy.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media