fbpx

Gmina wyposaży budynek zaplecza

Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie na „Dostawę wyposażenia zaplecza sportowego przy boisku do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach”. Zamówienie dotyczy zakupu mebli (włącznie z biurowymi), wyposażenia, urządzeń domowych i środków czyszczących. Oferty można składać do 28 marca 2023 roku.

Budowa i zakup wyposażenia budynku zaplecza sportowego przy ulicy Szkolnej jest drugim etapem rozwoju bazy sportowej w mieście. Kolejnym krokiem będzie budowa Stadionu Miejskiego, którego modernizacja przyczyni się do tworzenia przez władze gminy jak najlepszych warunków do rozwoju sportu w mieście.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy tej niezwykle ważnej inwestycji zarówno dla klubów sportowych jak i kibiców. Przebudowa piłkarsko-lekkoatletycznego stadionu jest inwestycją oczekiwaną przez wiele środowisk sportowych.

- Krajobraz starachowickiej bazy sportowej przy ulicy Szkolnej przez ostatnie kilka lat uległ sporym zmianom. Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz zmodernizowane boisko zwane popularnie Saharą to elementy tej przebudowy, które już służą mieszkańcom miasta. Obecnie czekamy na otwarcie zaplecza sportowego, ale zanim to nastąpi niezbędne jest dokonanie zakupu wyposażenia budynku – zapewniają pracownicy Urzędu Miejskiego.

stadion2

 

Budynek będzie służył mieszkańcom

Budynek zaplecza sportowego będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wartość inwestycji wynosi ok. 3 mln zł. Na ten cel samorząd miejski pozyskał znaczące dofinansowanie - z ministerialnego programu Sportowa Polska, a wysokość dotacji wynosi około 45 %.

- Prace pochłonęły ponad 3 miliony złotych, a ich efektem jest budowa całkowicie nowego budynku, który będzie mógł jednocześnie pomieścić w tym miejscu 176 zawodników. Powstały tu szatnie, łazienki, pokoje dla sędziów, pomieszczenia biurowe czy sala konferencyjna. Okazały taras widokowy umożliwi komfortowe oglądanie meczów rozgrywanych na boisku ze sztuczną nawierzchnią – zapewnia Prezydent Miasta Marek Materek.

Nowy budynek będzie dwukondygnacyjny wraz ze specjalnym podnośnikiem. Został on wprowadzony do inwestycji z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz mających problem z poruszaniem się. Powierzchnia tworzonego zaplecza sportowego będzie wynosiła ponad 584 m2.

W nowym budynku, który zastąpi wysłużone pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdzie się: 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala konferencyjna o powierzchni 40 m2, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników MOSiR, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia.

zaplecze4

Cztery części zamówienia

Gmina Starachowice pod koniec lutego ogłosiła zamówienie „Zaplecze sportowe przy boisku do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach – zakup i montaż wyposażenia dla nowo wybudowanego zaplecza sportowego”. Zamówienie to realizowane jest w ramach zadania w budżecie miasta „Zaplecze sportowe przy boisku do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach”. Zostało ono podzielone na cztery części:

  • Część I – Meble

  • Część II - Akcesoria do sprzątania, artykuły gospodarstwa domowego oraz naczynia

  • Część III - Wyposażenie potrzebne przy organizacji wydarzeń sportowych oraz urządzenia AGD do korzystania wewnątrz i zewnątrz budynku

  • Część IV - Monitoring wewnętrzny i zewnętrzny

Wyposażenie budynku

Szczegółowy wykaz wyposażenia budynku zaplecza sportowego określa opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do specyfikacji.


reklama


Budynek zaplecza sportowego będzie wyposażony w meble, a na liście wyposażenia znajdują się stoły konferencyjne (17 sztuk) wraz z krzesłami, biurka, komody, szafki biurowe czy fotele. Część gospodarcza zostanie wyposażona w szafki do przechowywania środków czystości, apteczki ścienne oraz niezbędne szafki kuchenne i zlew.

Budynek zaplecza ma służyć starachowickim sportowcom korzystającym z bazy sportowej. Na liście umeblowania budynku nie mogło więc zabraknąć składanego łóżka do masażu. Gmina planuje zakup dwóch takich przenośnych stołów. Łącznie na meble szacuje się wydanie ponad 83 tysięcy złotych.

Postępowanie przewiduje również zakup akcesoriów do sprzątania, artykułów gospodarstwa domowego oraz naczyń. Budynek zaplecza będzie wyposażony w odkurzacz przemysłowy, wózki na brudną i czystą odzież, kosze na śmieci oraz sprzęt niezbędny do mycia podłóg i szyb. Do prawidłowego funkcjonowania budynku niezbędny jest również zakup czajników bezprzewodowych, termosów na napoje gorące czy warników do wody o pojemności 20 litrów. Lista wyposażenia budynku zawiera również obowiązkowe pozycje jak sztućce, szklanki, filiżanki czy talerzyki. Szacunkowa wartość tej części zamówienia to około 35 tysięcy złotych.

zaplecze 2

W części trzeciej postępowania Gmina Starachowice planuje zakup wyposażenia potrzebnego przy organizacji wydarzeń sportowych, a także urządzeń AGD. Szacuje się, że wartość tych pozycji wynosi ponad 220 tysięcy złotych.

Zgodnie z kalkulacją planowany jest zakup trzech laptopów do pracy biurowej i obsługi sali konferencyjnej oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. W budynku zaplecza do dyspozycji klubów będą również urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, ksero, skaner), a także projektor i rzutnik multimedialny oraz rozwijany elektronicznie ekran. Kluby będą miały również dostęp do 50-calowego monitora czy mobilnego flipcharta.

Planowany jest również zakup zewnętrznej elektronicznej tablicy wyników. Taka tablica ledowa w swoich parametrach posiadałaby możliwość wyświetlania czasu gry, wyniku, a jej widoczność miałaby wynosić 150 metrów.

Dodatkowo na wyposażeniu znajdzie się również profesjonalny bezprzewodowy system audio składający się z minimum dwóch kolumn głośnikowych o mocy 1000 W wraz ze statywami oraz mikrofonami bezprzewodowymi oraz „nagłownymi”. Wykonawca tego zamówienia ma również dostarczyć na wyposażenie zaplecza oświetlenie mobilne, a także dwa telebimy zewnętrzne służące jako tablice informacji umieszczone na statywach na tarasie budynku. Planowany jest również zakup parasolów tarasowych z aluminiowym stelażem.

Ponad 30 tysięcy złotych Gmina Starachowice planuje przeznaczyć na zakup monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media