fbpx

To będzie nowa „Energia dla Świętokrzyskiego Sportu”! (zdjęcia)

Wczoraj uroczyście zainaugurowano start nowego projektu w województwie świętokrzyskim, dedykowanego klubom, związkom i organizacjom sportowym województwa świętokrzyskiego.

Szkolenia z zakresu pozyskiwania sponsorów, komunikacji medialnej, porady prawne oraz okazja do autopromocji klubów – wszystko to oferuje projekt realizowany przez Świętokrzyską Federację
Sportu w Kielcach, którego sponsorem jest Enea Elektrownia Połaniec, a partnerem Świętokrzyska Grupa Kapitałowa Industria.

„Energia dla Świętokrzyskiego Sportu” to program, który swoim zasięgiem obejmie związki i kluby sportowe i realizowany będzie od marca do października 2023 roku. Projekt zainaugurowała
specjalna konferencja prasowa, która odbyła się 6 marca w Kielcach. To kolejna już inicjatywa wspierana przez Eneę Elektrownię Połaniec w naszym województwie.

- Cieszę się, że w naszym województwie będzie realizowany program, który pomoże rozwijać skrzydła świętokrzyskim klubom sportowym. To bardzo ważne, aby podmioty, które na co dzień dbają o aktywizację sportową dzieci i młodzieży, miały wsparcie w postaci szkoleń czy doradztwa prawnego. Jestem przekonana, że ten projekt będzie prawdziwą energią dla świętokrzyskiego sportu – powiedział Łukasz Korus, doradca zarządu Enei Elektrowni Połaniec.

W ramach projektu Świętokrzyska Federacja Sportu przeprowadzi szkolenia stacjonarne i on-line, uczące jak pozyskiwać sponsorów do klubów sportowych. W bloku porad prawnych specjaliści będą rozstrzygać problemy klubów związane z prawem sportowym i jego stosowaniem w praktyce, pomogą w kwestiach formalnych zarządzania klubem sportowym. Cenne informacje będzie można również pozyskiwać na warsztatach dotyczących współpracy z mediami oraz obsługi social mediów, które w dzisiejszych czasach są głównym narzędziem do promowania sportu, a umiejętnie wykorzystywane może mieć duży wpływ na rozwój dyscyplin. Dodatkowo kluby sportowe będą miały szansę wypromowania się i pokazania swojego potencjału poprzez tzw. Dni Otwarte Sportu, czyli spotkania w gronie zawodników, działaczy, władz samorządowych, lokalnych szkół i innych placówek działających w obszarze sportu. Federacja planuje minimum 10 takich spotkań, w różnych miejscach województwa.

- Zakres zadania jest bardzo szeroki i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom całego środowiska sportowego. Dziękuję naszemu głównemu sponsorowi – Enei Elektrowni Połaniec, bez której nie
udałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia – powiedział Robert Janus, prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach.

W konferencji udział wzięła także Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Łukasz Korus, doradca Zarządu Enei Elektrowni Połaniec.

- Aktywnie uczestnicząc w życiu klubów i spotykając się z przedstawicielami związków sportowych naszego województwa, często pojawiały się prośby z ich strony, by wesprzeć ich działalność nie tylko pod kątem realizacji programów statutowych, ale i rozwoju. Stąd też podjęłam rozmowy z przedstawicielami spółek skarbu państwa w naszym województwie, aby wspólnie znaleźć środki na program dla klubów i związków, w ramach którego pomożemy klubom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Dzięki współpracy z Eneą Elektrownią w Połańcu, która stara się cały czas aktywnie wspierać lokalne społeczności, dziś inaugurujemy projekt „Energia dla świętokrzyskiego sportu", który ma być szeroko pojętym wsparciem dla klubów w obszarach, które są ich największą bolączką - to jest finanse, pozyskiwanie sponsorów i budowanie pozytywnego wizerunku. Z ramienia ministerstwa bardzo budujące jest to, że nasze świętokrzyskie kluby i organizacje cały czas pozyskują środki, a tym projektem chcemy wesprzeć ich w działaniach pozaprojektowych i wzmocnić ich pozycję na rynku. Dla mnie jako ministra sportu naturalnie są to nadzwyczaj istotne działania, by nasze świętokrzyskie kluby się rozwijały i dokładam ku temu wszelkich starań. Dziś województwo świętokrzyskie już jest jednym z najlepiej wyposażonych w profesjonalne obiekty sportowe regionem, jest też areną zmagań wielu dyscyplin sportowych. Mamy więc obiekty, mamy wspaniałych sportowców, organizacje, kluby, związki potencjał i wspaniałą kadrę szkoleniową, a od dziś mamy też nowy zastrzyk energii, jakim będzie projekt ,,Energia dla sportu świętokrzyskiego" - komentuje Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł ziemi świętokrzyskiej.

Informacja o niniejszym projekcie dotrze do 30 okręgowych związków sportowych, około 300 klubów sportowych, a także gminnych ośrodków sportu oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury fizycznej. Podsumowanie projektu nastąpi w październiku, podczas Świętokrzyskiego Forum Sportu. Partnerami w realizacji zadania będzie również Industria S.A. oraz Urząd
Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Pierwszym działaniem w ramach projektu będą całodniowe warsztaty z Radosławem Rogiewiczem 26 marca w Hotelu Binkowski w Kielcach pt. ,,Jak Pozyskiwać Sponsorów do Klubów Sportowych bez Względu Na Ligę i Dyscyplinę” uzupełnione comiesięcznym spotkaniem online dla klubów, które zgłoszą chęć udziału. Koszt udziału w całym cyklu to 100,00 zł od jednej organizacji. Zapisy pod adresem mailowym Federacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem 413614599. Więcej szczegółów dostępne będzie na naszej stronie i fanpage.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media