fbpx

Sukcesy lekkoatletów

Maja Peryt wygrywa bieg na dystansie 2 kilometrów, a Franciszek Wacławik zajmuje trzecie miejsce w biegu na 800 metrów – to najważniejsze dla reprezentantów KLKS Juventa Cerrad Starachowice rozstrzygnięcia podczas niedzielnego XV Biegu Kazików. W Radomiu nasz klub reprezentowała ósemka lekkoatletów.

- Organizowany co roku w centrum Radomia Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Miasta to przede wszystkim bieg na dystansie 10 km. W imprezie uczestniczy regularnie ponad 1000 biegaczy wraz z biegami towarzyszącymi. W trakcie trwania zawodów organizujemy bieg charytatywny na 2 km oraz biegi młodzieżowe w kilkunastu kategoriach. Nasze zawody charakteryzują się wysokim poziomem sportowym uczestników. Startują u nas medaliści Mistrzostw Polski uczestnicy Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata – opisują radomską imprezę jej organizatorzy.

bieg1

W 2018 roku w radomskim biegu rywalizował starachowicki lekkoatleta Dawid Kubiec. Aktualny prezes i trener KLKS Juventa-Cerrad był wówczas czwarty. Był to jego ostatni występ w tej imprezie.

W tym roku nie brakowało jednak starachowickich akcentów w biegach młodzieżowych. Startowali w nich młodzi reprezentanci starachowickiego klubu.

W biegu charytatywnym na dystansie 2 kilometrów nasze barwy reprezentowała łącznie trójka zawodników.


reklama


W nieźle obsadzonym biegu w kategorii dziewcząt Maja Peryt okazała się najlepsza i jako pierwsza przebiegła linię mety. Jej klubowa koleżanka Zofia Dróżdż była czwarta. Wśród chłopców szóste miejsce zajął Arkadiusz Zawicki.

Poza Peryt w Radomiu na podium stanął również Franek Wacławik. Podopieczny Dawida Kubca był trzeci w biegu na dystansie 800 metrów.

Bliska podium była Zuzanna Wrona, która w rywalizacji na dystansie 600 metrów przez większość biegu przewodziła stawce, ale ostatecznie nieco osłabła na finiszu i zajęła czwarte miejsce.

W rywalizacji 800-metrowej nasz klub dzielnie reprezentowały Alicja Sobota, Wiktoria Smalec oraz Angelika Kula.

bieg3

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media