fbpx

140 osób ewakuowanych z Galardii. Rozpylono nieznaną substancję

140 osób ewakuowanych z Galardii. Rozpylono nieznaną substancję 140 osób ewakuowanych z Galardii. Rozpylono nieznaną substancję

Dziś wieczorem w Centrum Handlowym Galardia doszło do rozpylenia nieznanej substancji chemicznej. Straż pożarna ewakuowała 140 osób, kilkanaście z nich uskarżało się na zawroty głowy oraz drapanie w gardle.

We wtorek, po godzinie 19:30, do służb dotarła informacja o rozpyleniu na terenie Galardii nieznanej substancji. Na miejsce przybyły: straż pożarna, policja oraz ratownictwo medyczne. Dla ewakuowanych osób podstawiony został autobus miejski. Mierniki będące na wyposażeniu strażaków nie zidentyfikowały rodzaju substancji, zadysponowano więc specjalną grupę Ratownictwa Chemicznego ze Skarżyska.


reklama


Strażacy ewakuowali z centrum handlowego 140 osób - klientów i pracowników obiektu. Trzynastu z nich uskarżało się na zawroty głowy i drapanie w gardle. Poszkodowanymi zajęły się służby medyczne. Wstępnie ustalono, że prawdopodobnie doszło do rozpylenia gazu pieprzowego. Policja bada sprawę.

Fot. FB/Starachowice998

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media