fbpx

Rusza modernizacja bazy Zarządu Dróg Powiatowych (zdjęcia)

Termomodernizacja budynku, zmiana sposobu jego ogrzewania, remont pomieszczeń, dachu, wiat, ogrodzenia czy placu manewrowego – to tylko część prac, jakie zostaną wykonane w ramach poprawy skuteczności dostępu do infrastruktury drogowej poprzez modernizację bazy materiałowo-sprzętowej ZDP w Starachowicach. 14 marca br. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym DEMAX ze Starachowic, które będzie wykonawcą tego zadania. Przewidywalny termin zakończenia prac, to kwiecień 2024 r.

Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, skąd Powiat pozyskał dofinansowanie o wartości ponad 920 tys. zł czyli 97,99 proc. wartości kosztów.

- Program w swojej trzeciej edycji dedykowany był gminom popegeerowskim. Wprawdzie Starachowice nigdy taką gminą nie były, ale dzięki temu, że ZDP utrzymuje sieć dróg na terenie całego powiatu, w tym również gmin popegeerowskich, mogliśmy sięgnąć po środki – wyjaśnia starosta Piotr Ambroszczyk, dziękując wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

W ramach zadania zmodernizowana zostanie baza materiałowo-sprzętowa Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, z której prowadzone są czynności i działania w tym m. in.: całodobowe dyżury związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych.

- Pozwoli nam to usprawnić dotychczasowe funkcjonowanie czyli poprawić dostępność infrastruktury do całej sieci dróg publicznych, jaką utrzymujemy – mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak, dodając że w ramach prac wykonana zostanie termomodernizacja budynku administracyjno-warsztatowego, a także gruntowny remont wszystkich pomieszczeń poprzez docieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które pozwolą ograniczyć nie małe koszty energii.

Remont czeka też wiatę magazynową, w której przechowywane są materiały związane z zimowym utrzymaniem dróg czyli piasek i sól.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media