fbpx

Konsekwencje łamania przepisów na drodze (wideo)

Konsekwencje łamania przepisów na drodze (wideo) Konsekwencje łamania przepisów na drodze (wideo)

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali do kontroli drogowych dwóch kierowców. Pierwszy z nich poruszał się z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast drugi wyprzedał inne pojazdy nie stosując się do znaków poziomych. Obaj kierowcy otrzymali mandaty karne.

We wtorek rano policjanci ze starachowickiej drogówki, pełniąc służbę na drodze wojewódzkiej nr 751 zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego citroena, który poruszał się z prędkością 112 km/h. 55-latek stracił swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych. Zgodnie ze znowelizowanym w zeszłym roku taryfikatorem, na jego konta trafiło 14 punktów karnych.


reklama


Drugi kierowca na drodze krajowej nr 42 nie zastosował się do znaku poziomego – linii podwójnej ciągłej w momencie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu. 36-latek siedzący za kierownicą seata za to wykrocznie otrzymał mandat, a do jego konta zostało doliczone 5 punktów karnych.

Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie drogowych przepisów. Informujemy, że nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media