fbpx

Znamy zwycięzców lingwistycznych zmagań (zdjęcia)

W Sali Olimpia Urzędu Miasta odbył się Wielki Test Języka Angielskiego „Teen Win”, który honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych z terenu powiatu starachowickiego. W ceremonii nagradzania zwycięzców uczestniczył m.in. Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

- Dzisiejszy świat się globalizuje. Dotarcie do dowolnego zakątka świata nie stanowi już żadnego problemu. Jedyną barierą jest ta językowa, dlatego cieszę się, że tak wielu uczestników bierze udział w dzisiejszych lingwistycznych zmaganiach i chce powiększać swoje kompetencje w zakresie języka angielskiego. Taka umiejętność otwiera wiele dróg rozwoju zawodowego i osobistego – powiedział Marcin Gołębiowski.

Organizatorem zmagań językowych była Szkoła Podstawowa Nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”. Jak czytamy w regulaminie konkursowym jednym z głównych celów jaki przyświecał pomysłodawcom była weryfikacja umiejętności posługiwania się tym niezwykle popularnym językiem obcym. Każda szkoła biorąca udział w konkursie miała prawo do wystawienia maksymalnie czterech uczestników. Dzięki udziałowi w teście uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie A2/B1, a także wiedzę z zakresu kultury anglosaskiej.
W wyniku pracy komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” przyznano trzy główne nagrody oraz dwa wyróżnienia.

- Gratuluję wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom udziału w Wielkim Teście Języka Angielskiego „Teen Win”. Chciałbym podkreślić, że samorząd Miasta Starachowice kładzie duży nacisk na jak najlepsze przygotowanie uczniów pod kątem nauki języków obcych, które dla naszej młodzieży są oknem na świat – powiedział Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Wyniki Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Teen Win”

I miejsce - Amelia Pater Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjr Jana Piwnika "Ponurego" w Rzepinie

II miejsce - Hanna Cukierska Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach

III miejsce - Julia Piwnik Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Starachowicach

Wyróżnienie - Piotr Słomiński Szkoła Podstawowa nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej

Wyróżnienie - Oliwia Mucha Szkoła Podstawowa nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media