fbpx

Blisko 50 klubów sportowych skorzysta z profesjonalnego szkolenia ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę”

Blisko 50 klubów sportowych skorzysta z profesjonalnego szkolenia ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę” Blisko 50 klubów sportowych skorzysta z profesjonalnego szkolenia ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę”

Z tym problemem mierzą się chyba wszystkie kluby sportowe w kraju – bez względu na dyscyplinę i klasę rozgrywkową. Począwszy od tych w Ekstraklasie, po te najniższego szczebla. Różni ich tylko skala potrzeb. Niemniej jednak metodyka pozyskiwania środków i sponsorów do klubów jest bardzo podobna, a zasada wydawałoby się prosta - ,,Wystarczy umiejętnie zainteresować potencjalnego sponsora korzyściami płynącymi z takiej współpracy”. Co oznacza więc ,,umiejętnie” w takim przypadku?

Odpowiedź na to pytanie pozna blisko 50 klubów z województwa świętokrzyskiego podczas pełnego szkolenia z Radosławem Rogiewiczem pt. ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę”, które realizowane jest w ramach projektu Świętokrzyskiej Federacji Sportu ,,Energia dla Świętokrzyskiego Sportu”, którego sponsorem jest Enea Elektrownia Połaniec. Pełne szkolenie obejmuje całodzienne stacjonarne warsztaty, zaplanowane na 26 marca w Hotelu Binkowski w Kielcach oraz comiesięczne spotkania online z Radosławem Rogiewiczem dla zainteresowanych klubów. Podczas warsztatów kluby dostaną dużą dawkę wiedzy z zakresu współpracy ze sponsorami, a uzupełnieniem tego będą spotkania online podczas których kluby będą miały możliwość bieżącego weryfikowania swoich działań.

W ramach projektu ,,Energia dla Świętokrzyskiego Sportu” Świętokrzyska Federacja Sportu dofinansowała zakwalifikowanym klubom szkolenie w wysokości 90%, więc kluby bez względu na liczbę zgłoszonych osób poniosły koszt 100,00 zł za całe szkolenie.

- Jako wiceminister sportu jestem w kontakcie z klubami cały czas, bowiem przy każdej okazji podejmujemy rozmowy. Cały czas ze strony klubów powtarza się problem braku sponsorów. Ze strony Ministerstwa dokładamy wszelkich starań aby wspierać rozwój sportu w kraju. Nieustannie dotujemy nowe ośrodki sportowe co przekłada się na rozwój infrastruktury sportowej w Polsce – w tym oczywiście w województwie świętokrzyskim.

Wsłuchując się w głosy klubów cały czas przygotowujemy programy, które mają na celu rozwój i wsparcie rozwoju organizacji sportowych” jak chociażby program KLUB w ramach którego w ubiegłym roku przeznaczyliśmy 75 milionów złotych na te cele. Zdajemy sobie jednak sprawę, że skala potrzeb w klubach jest dużo większa stąd moje zaangażowanie w realizację projektu

- ,,Energia dla Świętokrzyskiego Sportu” w ramach którego kluby dostaną tak dużą dawkę wiedzy z zakresu pozyskiwania sponsorów, marketingu czy wsparcia prawnego. Mam nadzieję, że przełoży się to pozytywnie na ich funkcjonowanie, a efekty projektu będą długotrwałe. Zachęcam wszystkie kluby województwa świętokrzyskiego do udziału w projekcie. - mówi Anna Krupka – wiceminister sportu, poseł ziemi świętokrzyskiej.

Warsztaty ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę” odbędą się już w najbliższą niedzielę 26-go marca 2023. Udział w nich zadeklarowało blisko 50 klubów z województwa świętokrzyskiego. Kolejnym działaniem w ramach projektu są szkolenia online z zakresu prawa sportowego czy marketingu w sporcie. W kolejnym etapie organizowane będą dni otwarte dla organizacji sportowych, a cały projekt uświetni oficjalne podsumowanie projektu w formie Forum Sportowego.

Realizatorem projektu jest Świętokrzyska Federacja Sportu, sponsorem głównym Enea Elektrownia Połaniec, a partnerem Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wiceminister sportu, poseł ziemi świętokrzyskiej Anna Krupka.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media