fbpx

Starachowicka Strzała 2023 zbliża się wielkimi krokami (zdjęcia)

Starachowicka Strzała 2023 zbliża się wielkimi krokami (zdjęcia) Starachowicka Strzała 2023 zbliża się wielkimi krokami (zdjęcia)

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Starachowickiej Strzały. Już po raz siódmy miłośnicy kolarstwa z całej Polski zmierzą się w sportowej rywalizacji w ostatni weekend maja. Impreza kolarska organizowana w naszym mieście z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem - zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.

Znamy już termin siódmej edycji Starachowickiej Strzały. Kolarze przejadą przez malownicze tereny powiatu starachowickiego już 28 maja 2023 roku. Dzień wcześniej, w sobotę 27 maja, można sprawdzić się w II Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego. Impreza skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. W sobotę każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a w niedzielę - pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023. Najlepsi na podium, zarówno w sobotę i niedzielę, w kategoriach Open wśród mężczyzn i kobiet zdobędą nagrody finansowe.

Podczas środowej konferencji plenerowej o wydarzeniu opowiadali: dyrektor zawodów Grzegorz Wajas, a także Prezydent Starachowic Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Babicki i kierownik Obiektów Sportowych Radny Mariusz Konarski.

"Ten rok będzie wyjątkowym rokiem, bo mamy tutaj dużo zmian. Przede wszystkim piękny finisz na ulicy Szkolnej, ten finisz będzie można oglądać z przepięknego miejsca - nowo wybudowanego obiektu sportowego. Robi to wrażenie, jak na dużych wyścigach. Cieszymy się bardzo, bo tu będę przyjeżdżać kolaże z całej Polski." - mówił Grzegorz Wajas podczas spotkania. Organizator podkreślał, że trasa Starachowickiej Strzały cieszy się dużą popularnością wśród kolarzy, którzy nasze okoliczne tereny porównują do tras belgijskich klasyków.

Szczegóły dotyczą zapisów znajdują się na stronie organizatora zawodów: mpszosa.polandbike.pl 

Pierwsza edycja wyścigu kolarskiego prowadzącego trasami powiatu starachowickiego odbyła się w 2017 roku, a w ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 250 uczestników. Poza rywalizacją sportową wyścig jest doskonałą formą promocji zarówno dla miasta jak i okolicznych gmin powiatu starachowickiego. Impreza odbywa się przy finansowym wsparciu Gminy Starachowice, Powiatu Starachowickiego oraz Gminy Brody oraz Gminy Pawłów, przez które to prowadzi trasa Strzały.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media