fbpx

Podpisano umowę na budowę wiaduktu nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach (zdjęcia)

Umowę na budowę wiaduktu nad linią kolejową nr 25 podpisano we wtorek w Starachowicach. Nowy wiadukt pozwoli rozwiązać problemy komunikacyjne na terenie Starachowic – zaznaczył prezydent miasta Marek Materek. Na wykonanie prac przewidziano 21 miesięcy od podpisania umowy.

Starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk powiedział we wtorek, że realizacja inwestycji będzie możliwa, ponieważ "udało się scalić dążenia zarówno szczebla samorządowego, jak i rządowego". Przypomniał, że porozumienie ws. inwestycji zawarły miasto Starachowice, powiat i Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice". Projekt został dofinansowany z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 100 mln zł.

Wiadukt przebiegać będzie nad torami kolejowymi, łącząc ulicę Radomską w Starachowicach z drogą krajową nr. 42.

"Ruszamy z długo wyczekiwaną inwestycją w Starachowicach Dolnych. W tym miejscu, przy każdym przejeździe pociągów, tworzyły się ogromne korki. Nowy wiadukt pozwoli rozwiązać problemy komunikacyjne na terenie Starachowic" - zaznaczył prezydent miasta Marek Materek.

Prezes SSE "Starachowice" Marcin Perz zaznaczył, że "dzięki współpracy udało się osiągnąć historyczny sukces". Podkreślił, że nowa infrastruktura, która powstanie, nie tylko ułatwi życie mieszkańcom, ale także inwestorom, którzy lokują swoje biznesy w strefie. Obecnie w firmach na jej terenie pracuje około 8 tys. osób.

Na wykonanie prac przewidziano 21 miesięcy od podpisania umowy. Zrealizuje je firma Trakcja z Warszawy. Estakada ma mieć około 350 m długości i przebiegać nad linią kolejową nr 25. Przebudowana zostanie część sąsiadujących dróg i powstanie nowe rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej.

"Termin inwestycji jest bardzo ambitny, ale będziemy podejmować starania, aby mieszkańcy Starachowic jak najszybciej mogli korzystać z tej nowej infrastruktury. Bezkolizyjny wiadukt istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka powstania wypadków" - powiedział prezes firmy Trakcja Artur Szumisz.

W ramach inwestycji zaplanowano również budowę zbiorników retencyjnych w obrębie rzeki Kamiennej. Z kolei na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" powstanie nowy parking i przebudowane będą ulice wewnętrzne. Koszt wszystkich prac wyniesie około 70 mln zł.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media