fbpx

14 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta w ciąży

14 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta w ciąży 14 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta w ciąży

Na 14 lat pozbawienia wolności skazał w środę sąd kierowcę, który śmiertelnie potrącił 32-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży. Do tragicznego wypadku doszło we wrześniu ubiegłego roku w Lubieni w powiecie starachowickim.

Nieprawomocny wyrok zapadł w środę przed Sądem Rejonowym w Starachowicach. Oprócz kary 14 lat więzienia sąd orzekł wobec 62-letniego Daniela C. dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna musi także wpłacić łącznie 350 tys. zł nawiązki na rzecz osób pokrzywdzonych, został obciążony kosztami sądowymi.


reklama


Do wypadku doszło 1 września 2022 roku na drodze krajowej nr 9 w Lubieni (pow. starachowicki). Kierujący citroenem 61-letni wówczas mężczyzna jechał w kierunku Iłży. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, potem na chodnik, którym spacerowały cztery osoby - dwójka dorosłych oraz dwoje kilkuletnich dzieci.

Samochód uderzył w pieszych, w wyniku czego śmierć poniosła 32-letnia kobieta będąca w zaawansowanej ciąży. Ranny został również 27-latek. Obrażeń nie odniosły dzieci, które trafiły pod opiekę rodziny. Jak się okazało, kierowca był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna znajdował się również pod działaniem narkotyków.

Kilkanaście minut przed tragicznym wypadkiem w Lubieni mężczyzna doprowadził do kolizji w sąsiedniej miejscowości Młynek i uciekł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna pozostaje tymczasowo aresztowany.

wdz/ ok/ pap

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media