fbpx

Rusza przebudowa stadionu miejskiego w Starachowicach (zdjęcia)

Rusza przebudowa stadionu miejskiego w Starachowicach. Do końca września przyszłego roku powstanie nowoczesny obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny. Koszt inwestycji wyniesie blisko 29 mln, z czego 20 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Umowę na przebudowę stadionu miejskiego podpisali w czwartek prezydent Starachowic Marek Materek i Robert Stańczyk, przedstawiciel firmy GRETASPORT, głównego wykonawcy inwestycji.

"Ten stadion tętnił życiem. Był chlubą i wizytówką naszego miasta. Przez ostatnie kilkanaście lat obserwowaliśmy jednak stopniową degradację obiektu. Przygotowywaliśmy się do kompleksowej przebudowy tego obiektu i wreszcie się doczekaliśmy" - powiedział prezydent Starachowic.

Stadion zyska m.in. nowe trybuny na ponad 2 tys. miejsc (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana też nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne, jak rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni.

W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Infrastruktura sportowa w mieście cały czas ulega znaczącej poprawie, aby służyła młodzieży i utalentowanym zawodnikom. Wybudowaliśmy już pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, tworzymy nowe profesjonalne zaplecze sportowe, a teraz zabieramy się za budowę nowego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego" – dodał Materek.

Na nowym obiekcie swoje mecze będą rozgrywali m.in. piłkarze Staru, którzy w tym sezonie awansowali do trzeciej ligi. "Budowa nowego stadionu to naprawdę doskonała wiadomość dla kibiców i całego środowiska sportowego w mieście. Starachowice zasługują na nowy stadion. Sport w mieście będzie mógł się dalej rozwijać, a to najważniejsze" – podkreślił Marcin Kaczmarek, piłkarz Staru, były reprezentant Polski.

Do czasu oddania nowego obiektu do użytku piłkarze będą zmuszeni rozgrywać swoje mecze na innym stadionie.

"Trwają obecnie rozmowy pomiędzy zarządem klubu, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej i zarządcami potencjalnych obiektów gdzie będzie mógł w tym czasie grać Star" – powiedział Materek.

Inwestycja ma zostać zakończona do końca września 2024 roku.

"W tym roku na pewno będziemy chcieli wykonać najważniejsze prace związane z wykonaniem podbudowy pod nawierzchnie sztuczne, czy trybuny. Na przyszły rok pozostałaby nam już tylko do zainstalowania nowa powierzchnia poliuretanowa" – zaznaczył Robert Stańczyk z firmy GRETASPORT.

Koszt inwestycji wyniesie blisko 29 mln zł. Dofinasowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to 20 mln. Pozostała część pochodzi ze środków własnych miasta.


reklama


maj/ jann/ pap

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media