fbpx

Kolarski weekend w Starachowicach. VII Starachowicka Strzała za nami (zdjęcia)

Przez dwa dni Starachowice stały się rowerową stolicą Polski. W weekend 27 i 28 maja w granicach miasta odbyła się siódma już edycja „Starachowickiej Strzały” i druga jazda rowerowa na czas. Uczestnicy z różnych zakątków Polski, pasjonaci kolarstwa, przemierzali malownicze zakątki województwa świętokrzyskiego, w którym leżą Starachowice. Na starcie stanęło 230 kolarzy.

W weekend kolarze rywalizowali w dwukilometrowej „czasówce” o Puchar Starosty Starachowickiego. Trasa obejmowała ulice Szkolną i Batalionów Chłopskich. Piotr Ambroszczyk, starosta starachowicki, stwierdził, że ta kolarska impreza to coś więcej niż zawody.

- Starachowice powoli wyrastają na potęgę kolarską. W różnym wymiarze, nie tylko kolarstwa wyczynowego ale też turystycznego. Powstają też ścieżki rowerowe. W tym wymiarze mamy się już czym chwalić, a wierzę, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej - mówił starosta Ambroszczyk.

Podczas pierwszego wyścigu, który odbył się w sobotę, Wojciech Szczepanik z Ośka Warszawa, wywalczył pierwsze miejsce, zdobywając tym samym Puchar Starostwa Starachowickiego. Co więcej, udało mu się pobić dotychczasowy rekord trasy. Drugie miejsce w tym wyścigu zajął Paweł Baran, trzecie Marcin Sztuka, obaj związani z TTS Coach Spica Solutions.

Odbywająca się w niedzielę „Starachowicka Strzała” była imprezą kolarską, która zgromadziła amatorów i mastersów kolarstwa na wymagających, ale malowniczych trasach powiatu starachowickiego.

- Trasa w Starachowicach jest wyjątkowa, tak oceniają ją sami kolarze. To wyścig podobny do wyścigów w Belgii, klasyków, najwyższej kategorii. Kolarze lubią tu przyjeżdżać i podziwiać piękne okolice Starachowic - mówił Grzegorz Wajs główny organizator wyścigu.

Tegoroczna „Starachowicka Strzała” pokonała blisko 62-kilometrową trasę, biegnącą przez miejscowości Adamów, Styk, Dąbrowa, Rzepin, Śniadka Parcele i Świślina, startując ze stadionu w Starachowicach. Organizatorzy już zapraszają na przyszłoroczną Starachowicką Strzałę. 

Poniżej prezentujemy fotorelację z sobotniej "czasówki".


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media