fbpx

VII Starachowicka Strzała przeszła już do historii (zdjęcia)

VII Starachowicka Strzała przeszła już do historii (zdjęcia) VII Starachowicka Strzała przeszła już do historii (zdjęcia)

230 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 7. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Po raz drugi rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! Co rusz padały nowe rekordy. Mieszkańcy powiatu nie mogli narzekać na nudę. Przez całe dwa dni tj. 27 i 28 maja br. wrażeń dostarczali im rowerzyści, którzy zjechali do nas na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim.

Najpierw Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego

Dzień przed główną imprezą, czyli w sobotę 27 maja szosowcy ścigali się na ul. Szkolnej w Starachowicach w jeździe indywidualnej na czas o Puchar Starosty Starachowickiego. Zawodników startowali: wicestarosta Dariusz Dąbrowski i członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. Było szybko i mocno widowiskowo.

Najlepszy zawodnik - Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), pokonał dystans 2 km w czasie mocno poniżej 3 minut, dokładnie 02:52,04min., pobijając ubiegłoroczny wynik należący do Dariusza Kołakowskiego.
W rywalizacji kobiet tytuł zwyciężczyni obroniła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team), która wjechała na metę po 03:21,14 min. Dekoracja zwycięzców odbyła się jeszcze tego samego dnia, zaraz po zakończeniu zawodów.

Rowerowe statuetki i nagrody pieniężne wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, Krzysztof Szczygieł – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, Leszek Kowalski – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego i Grzegorz Wajs, właściciel firmy Poland Bike.

Starachowicka Strzała

Główna rywalizacja odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na dwóch dystansach tj. 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wspólnie wicestarosta Dariusz Dąbrowski, członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, Krzysztof Szczygieł – dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach, a także Grzegorz Wajs.

Na zawodników czekała wymagająca trasa, pełna podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Najlepsi na trasie

Na trasie MAX (83 km) najszybszy okazał się pochodzący z Ukrainy Oleksii Kmets (Power Of Science Jafi Team), który finiszował już po 2:08:32,66, pobijając wynik ubiegłorocznego zwycięzcy o prawie 2 min. Na drugim miejscu z czasem znalazł się Paweł Baran (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS) z Iłży. Trzech kolejnych zawodników –Dariusza Kołakowskiego (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS), Dawida Nytko (7R ROWMIX TEAM PB 72D) i Wojciecha Szczepanika (OŚKA WARSZAWA) dzieliły od siebie ułamki sekundy.

W gronie kobiet triumfowała Karolina Kołkowicz (TTS.COACHSPICA SOLUTIONS), która przyjechała na metę po 2:26:05,46, przed Moniką Węgrzyn z POWER OF SCIENCE JAFI TEAM i Eweliną Miernik z TRITON KONIN.
Dystans MINI (61 km) należał do Aleksandra Kozła z POWER OF SCIENCE JAFI TEAM, który pokonał go w 1:38:34,47, tuż przed Pawłem Teterem i Krzysztofem Sendorem.

Wśród kobiet wygrała bezdyskusyjnie Sonia Cięciel (RYCERZE ROLANDA MACIEJEWSKI CYCLING TEAM), która pokonała trasę w czasie 1:38:40,92. Kolejne zawodniczki – Barbara Buława (7R ROWMIX TEAM PB 72D) i Anna Grabowska (ENEA KS ENERGIA KOZIENICE) przekroczyły metę po ok 14 min.

Starachowicka Strzała to także bardzo wymagająca wspinaczka na premię górską na szczycie Ściany Świślina. To imponujące zbocze w Gminie Pawłów kolarze z dystansu MAX pokonywali dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Najlepsi okazali się tutaj Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel z dystansu MINI oraz Paweł Baran i Karolina Kołkowicz ścigający się na dystansie MAX. Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel (dystans MINI)tryumfowali również w premii lotnej w Adamowie w Gminie Brody, zaś na dystansie MAX - Oleksij Kmets i Karolina Kołkowicz. Wszyscy zdobyli nagrody finansowe.

Nagrody wręczali zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, Krzysztof Szczygieł – dyrektor MOSIR z gminy Brody, Marzena Milczek z Urzędu Gminy w Brodach i Grzegorz Wajs, główny organizator imprezy.

Szczegółowe wyniki TUTAJ.


reklama


Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego

 

VII Starachowicka Strzała

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media