fbpx

Kierowała samochodem pomimo dożywotniego zakazu

Kierowała samochodem pomimo dożywotniego zakazu Kierowała samochodem pomimo dożywotniego zakazu

Starachowiccy policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która pomimo dożywotniego zakazu, kierowała samochodem. To nie koniec problemów starachowiczanki. Jak się okazało, zostawiła w domu 1,5 roczną córkę pod opieką 13-letniego brata. Postępowanie prowadzone przez policjantów wyjaśni, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła córki na utratę życia lub zdrowia.

Kilkanaście minut przed północą, do dyżurnego starachowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań ma płakać dziecko. Na miejsce interwencji udali się policjanci, którzy w mieszkaniu zastali 13 – letniego chłopca oraz jego 1,5 roczną siostrę. Nastolatek powiedział stróżom prawa, że mama gdzieś pojechała i nie wie konkretnie gdzie, i kiedy wróci. W trakcie interwencji do mieszkania przyjechała pełnoletnia jej siostra, która wraz dziewczynką i załogą pogotowia udała się do szpitala na badania. Po konsultacji lekarskiej potwierdzono, że dziewczynka jest cała i zdrowa.


reklama


W tym samym czasie wpłynęło inne zgłoszenie, dotyczące jadącego osobowego volkswagena, którego kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Drugi patrol kilka minut po zgłoszeniu zatrzymał auto do kontroli na jednej z ulic Starachowic. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, które potwierdziło, że była trzeźwa. W takcie legitymowania kobieta podała dane siostry, ponieważ jak się później okazało chciała ukryć przed policjantami, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, okazało się, że 40 –letnia mieszkanka Starachowic, to matka dziecka, które było samo ze swoim bratem w mieszkaniu.

Teraz nieodpowiedzialna matka za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Policjanci będą prowadzić postępowanie w kierunku sprawdzenia, czy nie naraziła swojego dziecka na bezpośrednie utratę zdrowia lub życia. Ponadto kobieta odpowie za złamanie sadowego zakazu oraz wprowadzenia w błąd policjantów co do swojej tożsamości.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media