fbpx

Taki pojazd to zagrożenie na drodze (zdjęcia)

W poniedziałkowe popołudnie patrol ruchu drogowego przeprowadził kontrolę samochodu ciężarowego, który uległ awarii. Jak się okazało, to nie wypadek losowy a bardzo kiepski stan techniczny unieruchomił auto przy skrzyżowaniu drogi krajowej i wojewódzkiej. 39-letni kierujący nie powinien w ogóle wyjeżdżać tym pojazdem na drogę.

Wsiadając za kierownicę pojazdu należy pamiętać, aby wcześniej sprawdzić stan techniczny samochodu, którym za chwilę będziemy podróżować lub wykonywać jakieś usługi. To ma istotny wpływ na bezpieczeństwo własne jak również innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca ciężarowego dafa nie spełnił tego obowiązku i w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z drogą wojewódzką 756 w Starachowicach jego pojazd uległ awarii.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki podjęli interwencję wobec 39-letniego kierowcy. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że w ciężarowym dafie jedna z opon, w wyniku nadmiernego zużycia bieżnika pękła, dlatego pojazd nie mógł dalej się poruszać. Zdarzenie wywołało sporo utrudnień w ruchu. 39-letni kierowca oprócz kierowania pojazdem niesprawnym technicznie, popełnił jeszcze dwa wykroczenia polegające na tym, że nie zabezpieczył materiału sypkiego, który przewoził oraz nie oznakował miejsca awarii swojego pojazdu. Policjanci za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli na kierowcę 3 mandaty karne.

Z uwagi na uszkodzenia jakie posiadał pojazd policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.


reklama


Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media