fbpx

Piękny występ tancerzy ze starachowickiej "Plejady" na Lubiance (zdjęcia)

Lubianka każdego dnia zmienia się na naszych oczach. W ostatnim czasie obiekt odwiedzili tancerze z Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”, a za scenę posłużyło im powstałe w ramach rewitalizacji molo.

Zdecydowana większość mieszkańców Starachowic cieszą przemiany zachodzące nad Zalewem Lubianka. Duże zainteresowanie szczególnie łatwo jest zaobserwować teraz, kiedy nadeszły ciepłe dni. Mieszkańcy miasta tłumnie wyruszają na Lubiankę, choć zalew nie został jeszcze oficjalnie otwarty, by relaksować się i podziwiać. W ostatnim czasie obiekt odwiedzili także tancerze z Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”, a za scenę posłużyło im powstałe w ramach rewitalizacji molo.

Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” działa od 1996 roku. Wszystko zaczęło się od niewielkiej grupy skupiającej doświadczonych choreografów i młodych miłośników tańca. Za sprawą pasji instruktorów (Maria Wąsala, Alicja Andrzykowska, Wojciech Wąsala) grupa szybko rozrosła się i dziś skupia blisko 130 osób w różnym wieku. Zespół ma na swoim koncie dziesiątki festiwali, przeglądów a także zdobytych wyróżnień i nagród.

Piękne zdjęcia z tanecznego spektaklu na Lubiance wykonała Małgorzata Zatorska ze Starachowickiego Urzędu Miejskiego. Przypominamy, że oficjalne otwarcie sezonu nad zalewem Lubianka planowane jest 24 czerwca.


reklama


Fot. Balanced Choreography/Facebook

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media