fbpx

Rajd rowerowy w niezwykłych okolicznościach (zdjęcia)

Rajd rowerowy w niezwykłych okolicznościach (zdjęcia) Rajd rowerowy w niezwykłych okolicznościach (zdjęcia)

Za nami IV edycja MTBCrossMaratonu to Starachowice! Po raz kolejny nie zabrakło profesjonalistów, amatorów a także całych rodzin uwielbiających sport. Trasa wydarzenia prowadziła po malowniczych terenach leśnych wokół Starachowic, a start i meta zawodów znajdowała się nad Zalewem Lubianka.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB Cross od lat organizuje na terenie naszego województwa kolarskie zawody z cyklu MTB Cross Maraton. Zawody MTB, których trasy przebiegają po malowniczych terenach Gór Świętokrzyskich, pięknych lasach oraz tuż nad najpiękniejszymi zbiornikami wodnymi dostarczają wielu sportowych emocji, a także są magnesem do przyjazdu w nasze strony kolarzy ze wszystkich zakątków Polski.

W kwietniu rozpoczęła się kolejna edycja cyklu MTB Cross Maraton series 2023, a w ten weekend na kolarską mapę rywalizacji MTB po raz kolejny dołączyły Starachowice. Kolarzy przywitała zrewitalizowana przestrzeń wokół Zalewu Lubianka. W naszym mieście pojawili się mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale także goście z Warszawy, Krakowa czy Lublina.

Kolarska rywalizacja toczyła się na trzech dystansach: Mster (65 km), FAN (44 km) oraz FAMILY (22,5 km). Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia trasa - na której pojawili się rodzice z dziećmi i całe rodziny. Jak podkreślają organizatorzy, dla najmłodszych udział w rajdzie jest okazją do sprawdzenia swoich możliwości i nauki działania w grupie. Uczestników nie zniechęcił nawet wyjątkowy upał. Ze względu na problemy z parkowaniem przygotowano parking tylko dla uczestników rajdu, po drugiej stronie zalewu.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media